Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Oblékněte se do vůně

Vůně nás doprovázejí celý život a jsou klíčem mnoha vztahů. Pokud nám někdo voní vábí nás, je nám příjemný. Lidé, na rozdíl od zvířat, ale dokáží svůj typický osobní pach maskovat různými toaletními vodami. Vůně jsou zkrátka naší součástí. Někteří jsou svým parfémům věrní po mnoho let, jiní se rádi nechávají zlákat novinkami, které každý rok trh přináší. Důležité ale je vybrat si takový parfém, který podtrhne vůni vašeho těla a učiní ji nezaměnitelnou.

 

Intenzita vůně

 

Intenzita vůně záleží na množství vonné kompozice. Sílu vůně si vybírejte podle toho, kam ji hodláte „nosit“ a jak často jste zvyklí se „dovoňovat“. Do zaměstnání se hodí spíše toaletní voda, kterou můžete podle potřeby kdykoliv znovu nanést aniž byste svým odérem kohokoliv z kolegů obtěžovali. Na večírcích a různých společenských událostech se s vůněmi počítá, neboť jsou neodmyslitelnou součástí večerní toalety. Parfémy většinou obsahují 10 až 25 % vonné kompozice, parfémové vody nebo-li Eau de Parfum (EdP) 7 až 15 %, toaletní vody nebo-li Eau de Toilette (EdT) 1 až 6 % , kolínské vody nebo-li Eau de Cologne (EdC) 3 až 5 % kompozice, vody po holení 0,5 až 2 %.

 

Jak vybrat vůni

 

Nejprve si vůni nastříkejte na papírek z parfumérie. Pokud vás nějaká vůně zaujala, aplikujte si ji na místa, kde pulsují tepny. Parfém totiž reaguje na každém člověku rozdílně. Odlišnost je dána reakcí kůže, potu a dané vůně. Každý člověk má jiné složení potu i trochu rozdílnou teplotu, proto se může stát, že na někom tatáž vůně voní a na jiném ne. To, jak se vůně rozvinula právě na vás zjistíte asi po půl hodině. Může se stát, že některá vůně se na vás rozvine pěkně a některá ne. Také si uvědomte, že lidský nos je schopen pojmout maximálně pět vůní, pak vám začnou jednotlivé vůně splývat a v jejich hodnocení nebudete objektivní.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Ponožky pro smích.

Jak absolvovat vánoční nákupy v pohodě.

Stylové boty, které zahřejí.

 

Druhy vůní

 

Obecně se vůně dělí na letní a zimní. Letní jsou svěžejší a lehčí, zimní většinou těžší a intenzivnější. V potaz bychom také měli brát roční dobu. V každém období je totiž jiná vlhkost vzduchu a teplota a také my se jinak potíme. Díky tomu se také vůně rozvíjí jinak.

 

Kam vůni aplikovat

 

Vůně se nanášejí na místa, kde pulsuje krev, tedy na tepny. Díky tomu se má vůně možnost dokonale rozvinout. Nastříkat ji můžete ale i do loketní nebo kolenní jamky, mezi loket a zápěstí, ramena, případně i do vlasů. Existují dokonce vůně, tzv. mlhy nebo závoje, speciálně určené právě na vlasy. Mezi ně patří např. Chanel Chance Eau Fraiche Hair Mist, Thierry Mugler Angel Hair Mist, Kenzo L´Eau par Kenzo Perfumed Hair Mist atd. Tyto druhy obsahují pečující formuli, která vlasy dokonale ochrání před nepříznivými vnějšími vlivy a zanechává je intensivně provoněné. Můžete tak eliminovat zápach z cigaret apod.

 

Přístroj, který vybere vůni za vás

 

Nyní se můžete v jedné ze sítí parfumerií dokonce setkat s přístrojem zvaný Sensorium, který vám pomůže vybrat  nejvhodnější parfém. Systém na základě odpovědí na několik klíčových otázek, prováděných pomocí gest, vybere „osobní“ parfém, který bude nejlépe odpovídat vaší osobnosti, vkusu a životnímu stylu. Pak už jen záleží na vás, zda-li se s návrhem vůně, kterou vám doporučil počítač, ztotožníte.