Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Jak zkrotit létem zašmodrchané vrabčí hnízdo

S blížícím se koncem srpna si leckdo uvědomuje, jak mu léto zamotalo hlavu. A to nikterak metaforicky, ale doslova. Vlasy totiž vliv vysokých teplot, UV záření, soli, chloru a vody vůbec nenesou dvakrát dobře. Jestli máte po prázdninovém dovádění na hlavě místo hladkých lesklých pramenů spíše koudel, máme pro vás pár tipů, jak hřívu opět přimět k poslušnosti a hlavně ke kráse.

 

Až se hlava zeptá, co jste dělali v létě…
Mírné škody se pokuste napravit dodatečnou péčí i hydratací. Tomáš Szymik radí kštici po umytí pečlivě „balzamovat“, pokud nemáte příliš jemné vlasy, jimž hrozí pod nánosem přípravku zplihnutí, pak se nebojte tzv. leave in neboli nesmývacích produktů, které vlasy uzdravují po celý den. Jenže, co když je i na ty nejúčinnější balzámy pozdě? „Sluncem a koupáním poškozené vlasy může na poslední chvíli téměř zázračně zachránit ošetření umělým keratinem, který zacelí mikrotrhlinky ve vlasovém vláknu. Máte-li vlasy zničené venkovními vlivy, nekvalitním odbarvováním či domácím sušením pomocí zastaralých přístrojů, rozhodně bych to doporučila. Kúra může navíc pomoci i těm, kteří mají každodenně starosti s nepoddajnými, krepatými vlasy, jež se špatně rozčesávají a nedrží tvar,“ radí Pavlína Karbusická, specialistka na brazilské keratinové ošetření CoCo v Salonu BE-1. Po aplikaci výše uvedené metody budou vlasy jemné, rovné a přirozeně lesklé, nemají tendenci k zacuchávání, díky čemuž je jejich každodenní úprava pohodovou záležitostí na několik málo minut. Není dokonce nutné používat přípravky na narovnání vlasů ani žehličku. To blaho, konečně se ráno probouzet bez přeleželých pramenů a punkové image, která dosud podněcovala nejen škodolibé poznámky partnera spolunocležníka, ale i vaše nelíčené zoufalství v koupelně před zrcadlem.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Máte kudrnaté vlasy? My vám poradíme jak na ně.

Přivítejte léto v novém účesu.

První sluneční paprsky mohou být zrádné.


Spása, která ochrání dlouhodobě

Čím to? Intenzivní léčebně-kosmetický prostředek obnovuje vitalitu a zpevňuje vnější i vnitřní strukturu vlasu, aniž by jej však jakkoli chemicky narušoval. Kúra využívá uměle vytvořený keratin, který je v přirozeném stavu součástí lidských vlasů, kůže a nehtů. Tento unikátní protein vyplní dutá místa uvnitř vlasu a zaktivuje se pomocí vysoké teploty keramické žehličky. „Postup je zcela jednoduchý – nejdříve se vlasy umyjí čisticím šamponem, který se nechá 10 minut působit, a po opláchnutí se zhruba z 80 % vysuší fénem. Následně se nanese keratin, jehož konzistence řídkého gelu umožňuje skutečně důsledné rozetření po celé délce kštice. Poté se prameny znovu vysuší fénem a keratin se postupně zažehluje do jednotlivých vláken keramickou žehličkou nastavenou podle jemnosti vašich kadeří. Celý proces trvá jednu až dvě hodiny, čas se odvíjí od délky i hustoty vlasového porostu,“ líčí aplikaci Pavlína Karbusická, z pražského Salonu BE-1, který najdete v Pasáži Jiřího Grossmana vedoucí z Václavského náměstí. Pozitivní výsledek vám pak vydrží dlouhé 2 – 4 měsíce. „Časový rozptyl je dán tím, že s čím zničenějšími vlasy jste původně přišla, o to dříve se keratin z porostu postupně vymyje. Vlasy ovšem svou přítomností ozdravuje, takže když se rozhodnete vydat na další aplikaci, efekt vám vydrží déle, protože vlasy už budou částečně vyléčeny. Působení zažehleného keratinu lze také prodloužit používáním speciálních šamponů a kondicionérů, které si můžete pořídit třeba u nás v salonu,“ vysvětluje odbornice na keratinovou kúru. 

Tipy a triky

Pokud máte hodně kudrnaté vlasy, nedosáhnete sice po procesu zcela rovných žíní, ale rozhodně docílíte vytvarovaného, stále lehce vlnitého, ale lesklého a hladkého účesu. Jestliže však toužíte po úplné vyrovnanosti, můžete k ní svým bývalým kudrlinkám dopomoci fénem. Pavlína Karbusická však varuje: „Tři dny po zapracování keratinu byste měli dodržet jednoduchá pravidla a vlasy nemýt, nefénovat, nepoužívat stylingové přípravky, ale ani třeba gumičky a sponky. Po uplynutí této lhůty už si ovšem můžete se svou hřívou hrát neomezeně. Jen pozor na barvení, u toho se čekací doba prodlužuje na 14 dní po keratinovém ošetření. Buď si tedy hlavu nechte obarvit předem, nebo si pak dva týdny počkejte.“ A co když máte vlásky sice kvalitní a krásné, ovšem módní ofina, která zdobí vaše čelo, ne a ne držet tvar? „Je samozřejmě možné si nechat ošetřit jenom část vlasů – ideální je pro tento zákrok právě ofina, která vypadá moc hezky na módních fotografiích, ale v reálu se různě nevítaně kroutí. Z vlastní zkušenosti mohu říci, že rozdíl mezi keratinem upravenými a neupravenými vlasy – nejsou-li nijak zvlášť poškozené – pak není nijak patrný; jen ofina se konečně chová tak, jak by měla,“ popisuje Pavlína Karbusická variantu jen částečné aplikace. A dodává: „Obecně lze keratinové ošetření doporučit všem – lidem, kteří po létě potřebují napravit škody, nešťastníkům trpícím nepoddajnými kučerami, nebo zákazníkům, kteří jdou s módou a chtějí, aby jejich účes držel tak, jak má.“    

 

Zdroj: Salon BE-1