Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Chraňte vlasy před sluncem!

Sluneční paprsky poškozují nejenom pokožku, ale i vaše vlasy. Proto byste je měli před sluncem důkladně chránit, aby zůstaly lesklé a zdravé. Poradíme vám, jak se vrátit z dovolené nejen odpočatá, ale i s pěknými a nepoškozenými vlasy.

 

UV paprsky nenapravitelně poškozují vlasové vlákno, neboť poškozují keratin, který zabezpečuje jeho odolnost a zároveň narušují melanin, který je zodpovědný za barvu vlasu. Díky narušení vlasové struktury jsou pak vlasy mdlé, suché a náchylné k poškození.

 

Škodí i voda

 

V létě u vody či u moře se namáčení vlasů nedá tak úplně vyhnout. Bohužel UV záření v kombinaci s vodou vaši hřívu ještě více poškodí. Vlasové vlákno totiž ztrácí svou nepropustnost, je křehčí a snadno se poničí.

 

 

ČTĚTE TAKÉ:

Máte kudrnaté vlasy? My vám poradíme jak na ně.

Přivítejte léto v novém účesu.

První sluneční paprsky mohou být zrádné.

 

Proč je vlasové vlákno citlivé na sluneční záření?

 

Každý vlas má schopnost ochrany před UV paprsky. V průběhu času se tato schopnost vyčerpává např. kartáčováním, barvením nebo změnami okolní vlhkosti. Čím je vlas citlivější, tím méně je chráněný před slunečním zářením.

 

Výsledek:

 

• vlasové vlákno se vysušuje

• konečky se třepí

• barva je vybledlá

 

Jak vlasy chránit

 

Než pojedete na dovolenou pořiďte si speciální vlasovou kosmetiku, které vlasy vyživují, hydratují a chrání díky obsaženým UVA a UVB filtrům a pečujícím složkám. Kromě filtrů v nich najdete například derivát vitamínu E zabraňující tzv. šisování vlasu, minerální oleje a glycerin, jež hřívě propůjčují hebkost, zjemňují vlasovou pokožku a zvláčňují vlasové vlákno. Zkuste třeba  přípravky od Kérastase Soleil - ochranný sprej Micro Voile Protecteur s photo filtrem pro barvené a lehce zcitlivělé vlasy nebo sprej Brume Jour Protectrice s minerálním olejem a anti-frizz efektem, který dokáže zamezit zvlhnutí vlasu a zároveň zvýrazní jeho lesk. Pro velmi citlivé vlasy je ideální voděodolný ochranný krém Aqua seal, který uzamkne vodu uvnitř vlasu a dlouhodobě ho hydratuje. Vlasy jsou pak řadu hodin dostatečně chráněné, uhlazené a lesklé. Kromě toho byste je měly umývat i vhodnými slunečními šampony, jako jsou například "Sun Protect Shampoo" od Schwarzkopf Professional nebo šampon po opalování "Biolage od Matrix. Vlasy jemně čistí a snáze je zbaví usazeného chlóru a soli.

 

 

Foto: L'oréal