Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Jak pečovat o vlasy v létě

V letních měsících jsou vlasy daleko více zatěžovány slanou či chlorovanou vodou, UVA a UVB zářením. To má za následek, že se rychleji vysuší. Aby nedocházelo ke ztrátě jejich pružnosti, lesku a dehydrataci, je potřeba o ně pečovat speciální vlasovou kosmetikou, která umí na povrchu vlasu vytvořit mikroskopický ochranný film, který vlasům zajistí zdraví a vitalitu.

 

Správná péče je důležitá

 

Nezapomeňte si tedy před sezonou nakoupit výrobky, které vaše vlasy přes sluncem ochrání. Mohou to být šampóny, kondicionéry, masky či různé kúry ve spreji obsahující UV filtr. Používejte je vždy podle návodu a uvidíte, že vaše vlasy zůstanou krásné i přes velká horka a hodiny strávené na pláži. Zkusit můžete třeba letní řadu Solar Sublime od L‘Oréal Professionnel, BC Sun Protect, Kerastase Soleil, Wella SP Sun  apod. Obsažené látky v těchto přípravcích vytvoří na povrchu vlasového vlákna ochranný film, který je pak ochrání před nepříznivým působením slunce, chlóru, soli či větru.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Vitamín C proti únavě i vráskám.

Nechte se letos zlákat barvami.

Trable s PMS

 

Zásady, jak si udržet zdravé vlasy v létě

 

1.    Než vyjdete na slunce účes si postříkejte speciálním sprejem, který díky svému složení vlasy nezatíží a přitom je dlouhodobě ochrání před slunečním zářením a dehydratací. Sprej můžete aplikovat před, ale i v průběhu pobytu na slunci. Pro barvené vlasy je třeba dobrý třpytivý olej Redken Color Extend Sun.

 

2.    Ošetřovat vlasy musíte i po návratu domů. Svou hřívu si umyjte například ochranným šamponem Solar Sublime, který se postará o sluncem namáhané vlasy, zabrání ztrátě lesku a omezí jejich lámavost. Pokud to ovšem není nutné, tak si vlasy nemyjte každý den Zbytečně je tím vysilujete. Po umytí nechte vlasy volně uschnout. Nedrhněte je ručníkem, můžete si je tak lehce poškodit.

 

3.    Dalším oslabujícím faktorem je česání. Především se vyhněte česání mokrých vlasů. V tuto dobu je vlasové vlákno křehčí a náchylnější k poškození. Zkuste bezoplachové kúry na vlasy, které rozčesání vlasů usnadní a zároveň je i ochrání. Většinou se aplikují ve spreji na suché či mokré vlasy. Kúry si také vybírejte podle kvality vlasů.

 

4.    Maska je stejně důležitá jako šampon. Vyberte si tu, která je určená na vlasy po pobytu na slunci. Naneste ji na umyté vlasy a nechte působit dle návodu. Dobu nepřekračujte, neboť delším působením účinek neznásobíte. Uvidíte, jak se vlasové vlákno oživí a zregeneruje. Vlasy budou na dotek mnohem hebčí, pružnější a lépe se vám budou také rozčesávat. Pro hodně suché a sluncem vystresované vlasy je vhodná vlasová kúra po slunění Sun Protect. Pokud ale potřebujete rychlou regeneraci, použijte nové bezoplachové sérum z řady Solar Sublime obsahující ceramidy a vitamín E. Oslabenemu vlasovému vláknu ihned dodá sílu, hebkost a lesk.