Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Vlasy v létě

Vlasy v letním období potřebují větší péči než si možná myslíte. Pokud je nebudete před slunečními paprsky dostatečně chránit, poškodí se. Přinášíme vám několik rad, jak se o vlasy starat, aby si zachovaly  zdravý a pěstěný vzhled.

 

Sluneční paprsky, jak víme, způsobují světlání vlasů. Někdy je takové přirozené zesvětlení zajímavé, obzvlášť u přírodních blondýnek, ale samotné vlasy z toho moc nadšené nejsou. Ultrafialové záření totiž naruší jejich strukturu a vlasy rázem zdrsní, jsou suché a začnou se třepit. Během léta navíc musejí snášet prašnější ovzduší, plážový vítr a mořskou nebo chlorovanou vodu. To vše je nadměrně vyčerpává, ztrácejí lesk a vitalitu. Tím vším trpí i vlasová pokožka, která může na nepříznivé podmínky reagovat zvýšenou mazivostí. Výsledek je ten, že u hlavy máte vlasy po pár dnech mastné a zbytek je přesušený a těžko upravitelný. Proto se v letním období chovejte k vlasům šetrněji než kdy jindy.

 

Sedm rad jak si udržet zdravou hřívu

 

1. Pokud možno omezte jejich žehlení a místo fénování je nechte na vzduchu volně proschnout. Pravidelně je kartáčujte, abyste je zbavili prachu. Pročešte je důkladně, ale nenásilně, abyste je nepřetrhali.

 

2. Po koupeli v moři či bazénu je vždy propláchněte čistou vodou, abyste vlasy i vlasovou pokožku zbavili soli, písku a chlóru. Pokud jste zvyklí si mýt vlasy 2x týdně, intervaly mezi mytím prodlužte na 1x týdně.

 

3. Vlasy jsou po barvení vždycky mnohem zranitelnější. Pokud tedy plánujete novou barvu, nechte si ji aplikovat alespoň 10 dní před odjezdem.

 

4. Jezte hodně potravin, které jsou bohaté na proteiny a vitamíny A, C a E. Vitamín A napomáhá produkovat správné množství mazotoku ve vlasové pokožce. Vitamín C udržuje vlasy zdravé a dodává jim lesk. Vitamín E je antioxidant působící proti volným radikálům, které jsou jednou z hlavních příčin stárnutí vlasů. Navíc dodává vlasům hebkost a vitalitu.

 

5. Vlasy ošetřujte speciálními přípravky. Na trhu je celá řada vlasových sprejů s UVA a UVB filtry, které se nanášejí na vlasy před plánovaným pobytem na slunci. Po slunění je myjte  a ošetřujte přípravky s označením After Sun, které lépe odstraňují zbytky opalovacích krémů, soli a chloru. Vlasy navíc hydratují  a navracejí jim ztracený lesk.

 

6. Co nejčastěji noste pokrývku hlavy. Ochrání vás nejen před sluncem, ale i větrem. Pokud ji nemáte, natřete si pěšinku  a horní linii vlasů opalovacím krémem, abyste zabránili spálení kůže.

 

7. Než půjdete do moře nebo bazénu vlasy si osprchujte, protože když jsou  nasáklé čistou vodou jsou odolnější vůči soli a chlóru. Také pomáhá, když si do vlasů vetřete malé množství kondicionéru.