Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Strasti s vlasy

To jak vlasy vypadají je mnohdy odrazem životního stylu. Proto je dobré pečovat správně nejen o vlasy, ale také o celé tělo. Pokud jsou vlasy bez energie, lámou se a třepí nebo vlasová pokožka je příliš citlivá, je třeba začít problém řešit co nejdříve.

Lupy
Vznikají odlupováním malých kousků kůže hlavy. Je to problém suché pokožky, který navíc doprovází nepříjemné svědění a pnutí kůže. Když není v pořádku pokožka hlavy, která vlasy vyživuje, trpí samozřejmě i vlasy. Jsou oslabené, bez lesku a energie. Takovým vlasům proto neprospívá barvení, trvalá, časté mytí, vystavování slunci, mrazu a vysokým teplotám, jako je kulmování, žehlení a fénování příliš horkým vzduchem. Dalším důvodem vzniku lupů může být přemnožení určitého druhu kvasinek, které se v pokožce hlavy běžně vyskytují. Odstranit lupy znamená správně vyživit a zklidnit pokožku hlavy. A to pomocí přípravků určených přímo proti lupům. I když se lupů zbavíte, nezapomínejte na prevenci. Vybírejte produkty, které hydratují a posilují jak pokožku hlavy, tak vlasy samotné.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Letos frčí přirozené účesy

Jak pečovat o vlasy v létě

Vliv stravy na kvalitu vlasů

 

Barvené
Barva může výrazně narušit strukturu vlasu a následně jej poničit. Na vlasech se to projeví tak, že jsou krepaté, suché, bez vitality a lesku, lámou se a nedrží tvar. Proto je třeba dopřát barveným vlasům speciální péči, která přesně vyhoví jejich požadavkům, bude je intenzivně ošetřovat a tím i prodlužovat trvanlivost barvy. Používejte šampony a kondicionéry určené na barvené vlasy. Jednou za čas aplikujte speciální masky a zábaly, které podporují trvanlivost barvy a zvýrazňují lesk vlasů.

Mastné
Rychle se mastící vlasy může způsobovat řada příčin. Jednou z nich je hormonální nerovnováha. Hormonální výkyvy způsobující nadbytečné maštění pokožky hlavy a mnohdy i pleti však mohou vzniknout i následkem vysazené antikoncepce. Dalším faktorem je špatná životospráva, dlouhodobý stres i kouření. Někdy může problém s mastícími se vlasy způsobit špatný výběr vlasové kosmetiky s příliš vysokým obsahem silikonů. Ty totiž vlas a vlasovou pokožku obalí, která pak díky tomu produkuje větší množství mazu. Na mastící se vlasy jsou vhodné šampony s kyselým pH, které regulují činnost mazových žláz. Také pomáhá mýt si vlasy vlažnou, nikoli příliš teplou vodou. Masky a kondicionéry aplikujte pouze na konečky, aby se vlasy zbytečně nezatěžovaly u kořínků. Rychlým vyřešením problému je suchý šampon, který obsahuje látky absorbující nadbytečný maz. Vlasy po použití získají zpět svou lehkost.

Suché

Krepaté a roztřepené vlasy bez lesku jsou problémem mnoha žen, bez ohledu na věk. Ve většině případů jde o špatnou výživu vlasů jak zvenčí, tak zevnitř. Může to také být způsobeno chemickým zásahem nebo nadměrným používáním žehličky, kulmy či fénu. Základním problémem suchých vlasů je jejich nedostatečná hydratace. Tím, že vlas rychle ztrácí vlhkost, přichází o spoustu svých pozitivních vlastností, jako je pružnost, poddajnost a lesk. Vlasům proto prospěje hydratační a vyživující péče. Při každém mytí vlasů je zapotřebí používat kondicionér a jednou za dva týdny vyživující masku. Suchým vlasům přílišné teplo neprospívá, ale pokud se bez používání žehličky nebo kulmy neobejdete, chraňte je před samotnou úpravou speciálními prostředky, které vlasy ochrání před poškozením teplem. Pro rychlou vzpruhu suchých vlasů jsou ideální olejíčky, které vlasy rychle hydratují a dodají jim potřebné živiny. Vlasy jsou pak díky tomu poddajnější a lépe se upravují.