Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Vady na kráse, jak se jich zbavit

Podzim a zima je nejlepší čas na to, vrátit svou pleť do kondice a připravit ji na jarní a letní dny. Sluneční záření totiž různým vadám kůže vůbec neprospívá. Pokud chcete mít pokožku hladkou, bez nevítaných ozdob, začněte právě teď.

 

Pigmentové skvrny

 

Na jejich odstranění laserem je nejlepší doba právě na podzim a zimu. Po zákroku totiž není vhodné kůži vystavovat slunečním paprskům. Proti tmavým skvrnám ale existují i kosmetické přípravky, (např. Even Better Clinical Dark Spot Corrector od Clinique). Lze ho používat bez ohledu na roční období.

 

Mimické vrásky

 

Nejvíce se vyskytují v oblasti okolo očí, mezi obočím a na čele. Eliminovat jejich výskyt můžete pomocí injekcí botulotoxinu. Tato látka na určitou dobu umrtví činnost mimických svalů, které vrásky způsobují. Efekt je okamžitý, poměrně dlouhodobý, ale pro některé ženy může být i návykový. Pokud totiž kouzlu botulotoxinu propadnou, už se ho nechtějí vzdát. Rada je snadná, všeho s mírou.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jak poznat módní padělek.

Jsou podpatky škodlivé?

Oleje pro krásu.

 

Jizvy

 

Malá poškození kůže, která nejsou starší šesti měsíců , můžete ošetřovat hojivým krémem (např. Cicaplast od Laroche-Posay)., ale to alespoň 2x denně po dobu dvou měsíců. S odstraněním starších a problematičtějších jizev vám pomůže pouze dermatolog.

 

Časté modřiny

 

Pokud se vám často tvoří modřiny, zkuste omezit alkohol, aspirin, ibuprofen, třezalku tečkovanou a omega3 kyseliny. Všechny uvedené látky ředí krev, a tudíž způsobují vznik výraznějších modřin. Opticky je zahladíte tím, že místo zlehka poklepete červenou rtěnkou a poté překryjete krémovým make-upem. Červeň totiž pomůže neutralizovat namodralou barvu mnohem důkladněji než samotný make-up. Dbejte ovšem, abyste vše důkladně rozetřela do ztracena.

 

Pupínky na kůži

 

Vypadají jako husí kůže, na omak připomínají smirkový papír a někdy dokonce i svědí. Vyskytují se nejčastěji na pažích, ale i stehnech a hýždích. Odborně se nazývají keratosis pilaris. Vznikají, když keratin a protein obsažený v pleti ucpou vlasové folikuly. Rozhodně nezkoušejte metodu, že pupínky z kůže „sedřete“ nešetrným peelingem. Pokožka by se jen podráždila a pupínky zanítily. Zkuste raději přípravek  obsahující AHA kyseliny (např. Swiss Body Care Cellular Energizing Body Lotion od La Prairie), který by vás cca do tří dnů měl pupínků zbavit.

 

Strie

 

Pajizévky nebo-li strie potrápí během života až 90% žen. Jsou-li strie relativně čerstvé, způsobené zeslabením kůže, např. při rychlém přírůstku na váze nebo v těhotenství, projeví se jako růžové nebo červené čárky. S těmi můžete ještě ledasco dělat. Vyzkoušejte třeba přípravek StriVectin-SD (najdete v Sephoře), který vzhled pajizévek výrazně eliminuje. Pokud ovšem strie zbělají, odstraní je pouze frakční laser. Ten dokáže pokožku vrátit takřka do původního stavu. Výsledek ovšem závisí na tom, do jaké míry byla pokožka v minulosti poškozena a vystavena slunečnímu záření.