Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Triky, které vám uberou léta

Vypadat mladší opravdu jde a vůbec to není tak těžké, jak si možná myslíte. Stačí vědět, jak na to. Délka vlasů, barva rtěnky nebo tvar obočí totiž dokáží zcela zásadně změnit výraz obličeje. Špatnou volbou kadeřníka se například připravíte o mladistvější vzhled. Podívejte se proto na sebe do zrcadla a řekněte si, co vidíte. Jste s sebou spokojená nebo by se dalo něco zlepšit? Poradíme vám.

 

1. Pokud nejste majitelkou opravdu kvalitních vlasů a nejste vyloženě typ pro dlouhý účes, udržujte svou hřívu v délce mezi bradou a rameny. Ačkoliv se to možná nezdá, dlouhé vlasy mohou někomu přidávat léta.

 

2. Špatně zvolená rtěnka vás může dělat mnohem starší než ve skutečnosti jste. Vyhýbejte se proto temným a hnědým odstínům. Rovněž nepoužívejte matné barvy, protože mají tendenci se usadit v linkách rtů. Místo toho zkuste krémovější druhy nebo lesky. Zejména lesky udělají vašim rtům dobrou službu. Díky nim jsou ústa plnější a působí vyhlazeně a bez vrásek.

 

3. Zralejší pleť bývá většinou sušší, proto pro vás budou vhodnější krémové stíny i tvářenka. Pudrové výrobky mají totiž sklon se v jemných linkách a vráskách usadit a spíše je zvýraznit než zamaskovat. Krémové druhy tyto partie naopak nenápadně zaoblí.

 

4. Dbejte o své řasy a snažte se je prodloužit a zvýraznit. To oči báječně omladí. Používejte proto kvalitní prodlužovací řasenky, které řasy zároveň podtočí, případně si nechte řasy prodloužit. Nemusíte je mít zrovna jako mrkací panna, ale zvolte zlatou střední cestu. Uvidíte, jak to vašemu pohledu prospěje.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Šála jako doplněk.

Domácí kúry pro omlazení pleti.

Domácí bělení.

 

5. Jakmile dosáhnete 30. let zapomeňte na masivní vytrhávání obočí. Čím déle ho budete vytrhávat, tím hůře vám poroste. Obočí pouze dotvarujte a zbavujte se jen chloupků rostoucích mimo linii nadočnicového oblouku. Domalované obočí jen upozorňuje na váš věk, zestaršuje a už vůbec není trendy. Dbejte proto na jeho přirozenost. Čas od času můžete obočí pro lepší a zdravější vzhled promasírovat jemným pleťovým peelingem.

 

6. Nezapomínejte na svoje zuby. Měly by být přirozeně bílé. Nic tak nepřidává na věku jako zažloutlý chrup plný zubního kamene. Jednou za čas si udělejte domácí bělící kúru nebo svoje zuby svěřte profesionálům a nechte si je vybělit od nich. Stojí to za to.

 

7. Stůjte rovně. Zamyslete se nad všemi ženami, které vám připadají sexy. Stojí vzpříma a sebejistě, že? Tak to zkuste také. Díky rovnému postoji bez shrbených zad  budete vypadat  o 5 kg štíhlejší a 5 let mladší.

 

8. Co pleti vůbec neprospívá je nedostatek spánku. Jste-li nevyspalá máte naběhlá víčka, unavené oči, zašedlou a pokleslou tvář. To všechno se na vašem vzhledu podepisuje a přidává vám roky. Zkuste proto upravit svůj režim tak, abyste se alespoň párkrát do týdne řádně vyspala.