Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Malé triky v líčení

Která žena by si nepřála být pěkná a upravená za každých okolností? Naštěstí existují líčidla, která dokáží nedostaky přírody napravit. Je ovšem důležité s nimi nakládat uvážlivě, abyste neuváženým make-upem neudělala více škody než užitku.

 

Trhání obočí

Jen málo žen je od přírody obdarováno dokonale tvarovaným obočím. S pinzetou je naštěstí možné jeho tvar upravit. Není ale jednoduché docílit toho, abychom měly obočí po vytrhání nadbytečných chloupků dokonale symetrická. Často někde vytrhneme chloupků příliš mnoho nebo se úplně netrefíme a konečný výsledek je trochu nakřivo.

 

Tip: Nerovnosti vyrovnáte a zamaskujete pomocí tužky na obočí a pudru. Existují dokonce speciální šablony (stojí cca 120 Kč), podle kterých lze obočí vytrhávat nebo domalovat štětečkem nebo tužkou.

 

ČTĚTE TAKÉ:

 Make up - šaty, které by měly naší pleti slušet

Novinky v líčení

 

Pudr

Výběrem správného odstínu můžete nos opticky zmenšit (nanesením tmavšího odstínu na špičku nosu) nebo zúžit ( aplikací tmavšího tónu po stranách kořene nosu). Obecně platí pravidlo, že tmavé tóny upozaďují, světlé odstíny vyzdvihují.

 

Tip: Pudr zkoušejte vždy při denním světle na bradě, lépe odhadnete ten správný odstín. Dávejte pozor na to, abyste pudr vždy rozetřela doztracena.

 

Řasy

Nepodceňujte výběr řasenky. Není nic horšího než slepené řasy s nánosy maskary.

 

Tip: Nadbytečnou maskaru otřete do kosmetického ubrousku. Stylisté doporučují nanášet řasenku ve dvou vrstvách. Před nanesením druhé vrtstvy byste však měla počkat tři minuty. Pokud první vrstva ještě nezaschla, řasy se slepí.

 

Když nosíte brýle

Základní pravidlo platné pro všechny majitelky brýlí zní, že čím jsou obroučky brýlí tmavší a nápadnější, tím musí být oči a rty nalíčeny výrazněji. Také mnohem lépe uděláte, když použijete matné oční stíny. Dále při výběru brýlí dbejte na to, aby se horní obroučka nekryla s obočím. Měla by být vidět, ať už nad obroučkou nebo pod ní.

 

Tip: Když skla oči zmenšují, naličte oči kolem dokola stínem a linky udělejte velmi jemné. Jste-li dalekozraká, namalujte si linku na horním i spodním víčku výraznější a tmavší. Stínů používejte méně, volte raději pastelové tóny. Pod obočí nanášejte vždy trochu zesvětlujícího stínu.