Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Vliv stravy na kvalitu vlasů

Lidský zevnějšek je jakousi odezvou stavu našeho těla. Chcete-li se tedy cítit dobře, mít dobrou pleť a kvalitnější vlasy, měli byste dodržovat pravidla zdravé výživy, včetně dostatečného přísunu tekutin. Co vlasům také velmi prospívá jsou olejové kúry. Dodají vlasům pružnost, lesk a vitalitu. Zkuste naše tipy.

 

Co vlasy potřebují:

 

- Selen - schizandra, kukuřice, dýně, dýňová semínka, syrovátka, luštěniny

- Křemík - banány, rozinky, čočka, luštěniny, pečivo, bambus

- Vitamín C - černý rybíz, zelená a červená paprika, brokolice, kiwi, jahody, kedlubny, pomeranče, čínské zelí, mandarinky

- Zinek - hovězí a vepřové maso, játra, vejce, plody moře, v menší míře drůbež. Dále jej obsahují sýry, fazole, pšeničné klíčky, ořechy (zejména para ořechy), mandle, dýně a dýňová semínka.

- Pangamin (pivovarské kvasnice) - je bohatým zdrojem vitamínů skupiny B. Působí dobře na růst vlasů a pročištění pleti. Podporuje však chuť k jídlu.

- Křemík – působí proti lámaní a třepení vlasů. Zkuste ten ve žvýkací formě.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Triky, které vám uberou léta.

Šála jako doplněk.

Domácí kúry pro omlazení pleti.

 

Olejové kúry

 

Olejové vlasové kúry by měly používat především dlouhovlásky. Protože olejová kúra pomá zadržovat potřebnou vodu ve vlasech a tím zabraňují jejich třepení a lámání. Ne každý olej je však na vlasy vhodný. Měl by být lisovaný za studena. Užívá se po umytí a vtírá se v malém množství do konečků. Jednou měsíčně je vhodné přidat lžičku oleje do vlasové masky.

 

Osvědčené druhy olejů:

 

Panenský olivový olej lisovaný za studena – je těžký a proto se nanáší do konečků vlasů jen v malém množství.

 

Jojobový olej – patří mezi vzácnější a velmi oblíbené. Je dost vydatný, takže se doporučuje aplikovat pouze v malém množství.

 

Kokosový olej – patří k lehkým olejům, s podmanivou kokosovou vůní. Čistý kokosový olej vtíraný do pokožky působí také proti infekcím kůže, lupence, exemům, hojí rány, strie.

 

Ricinový olej – je velmi hustý. Doporučuje se nanášet v nepatrném množství do konečků vlasů. Svou konzistencí je vhodný také k odličování pleti.

 

Meruňkový olej lisovaný za studena z jader pecek meruněk – obsahuje velké množství draslíku a nenasycených esenciálních mastných kyselin. Také jako jediný z olejů se může pochlubit vitamíny B15, B17 a B 19. Je lehký a výborně se do vlasů vsakuje. Vhodný je i na pleť.

 

Mandlový olej – 100% čistý je sladký, mazlavý, těžký a má nepatrně nasládlou vůni. Obsahuje vitaminy A, E, minerály (draslík, vápník, hořčík, fosfor, síru, nikl). Dobře se do vlasů vsakuje.

 

Konopný olej - má jemnou vůni a výraznou oříškovou chuť. Jeho účinek je všestranný. Je lehký a dobře se z vlasů vymývá.

 

Makadamiový olej – je jemný výživově bohatý olej bledé barvy. Svým složením je podobný kožnímu tuku. Obsahuje vitamíny A, B a E a vysoký obsah nenasycených mastných kyselin, které zvyšují vláčnost a pružnost suché pokožky a vlasů.