Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Pryč se skvrnami na rukou

Objevily se vám na hřebech rukou stařecké skvrny a přitom máte do důchodu daleko? Není nutné, abyste se s nimi smiřovala, neboť existuje řada způsobů, jak se jich zbavit. Zkuste některý z našich tipů a uvidíte, že můžete navrátit svým rukám opět mladistvý vzhled.

 

Stařecké skvrny jsou plochá, hnědá nebo játrově zbarvená místa na kůži. Nejčastěji se tvoří na hřebetech rukou. Pro jejich odstranění můžete použít bělící krémy nebo vyzkoušet některý z osvědčených domácích prostředků. Které to jsou?

 

Domácí prostředky:

 

Citrónová šťáva - nanášejte na skvrny alespoň 2x denně. Kyselina citronová napomáhá odlupování kůže a postupnému světlení pigmentových skvrn.

 

Směs medu a jogurtu - smýchejte lžičku medu a lžičku jogurtu. Na postižená místa nanášejte denně a nechte působit půl hodiny, poté smyjte.

 

Podmáslí - kyselina mléčná pomáhá při pravidelném používání zesvětlovat pigmentové skvrny.

 

Bělící krémy:

 

Shablem:  Vysoce účinná klinicky testovaná mast na skvrny podle ajurvédské receptury obsahuje santalového dřevo, mrkev a citron. Působí nejen na pigmentové skvrny, ale i jizvy a pihy.

 

Shawhite: Antiseptická pleťová voda obsahuje santalové dřevo, nimbovník, jasmín, mahuvu a eugenii. Pomáhá odstranit skvrny a různé pigmentace aniž by narušila kyselý plášť a zdraví kůže.

 

Nimbový bělící krém: Je tekuté konzistence s vysoce hydratačními a bělícími účinky. Obsahuje přírodní bělící složky. Používá se na stařecké skvrny a špatně zhojené jizvy.

 

ČTĚTĚ TAKÉ:

Ruce prozradí váš věk.

Bílé zuby motivují k úsměvu.

Jizvy, jak se jich zbavit.

 

Při odstraňování pigmentových skvrn musíte být ale trpělivá. První známky zesvětlování se totiž dostavují nejdříve po měsíci pravidelného používání, kdy dojde k obnově všech buněk v pokožce. Po třech měsících je výsledek už viditelný. Nezapomeňte ale kůži chránit před slunečním zářením, aby nedošlo k tvorbě dalších skvrn. Zkuste také nějakou detoxikační kúru, např. užívejte ostropestřec marijánský, Regalen nebo Detoxin.

 

Radikální řešení

 Stařeckých skvrn se můžete také zbavit mechanickým obrušováním, zmrazením nebo odstraněním prostřednictvím laserových paprsků (fotojuvenizace). Vrstva pokožky se skvrnami je odstraněna a pod ní vznikne nová, normálně pigmentovaná kůže. Výhodou této metody je, že pigmentace v kůži je odstraňována cíleně, aniž by se poškodila tkáň v okolí. Ošetřená místa jsou ale do úplného zahojení velmi citlivá na UV záření, proto je nutné je před sluncem pečlivě chránit.

 

Prevence

 

Aby se stařecké skvrny netvořily, můžete jejich výskyt omezit správnou výživou. K jejich tvorbě přispívá například nadměrná konzumace alkoholu nebo tabáku, některé léky nebo nadbytek dusíkatých látek v potravě. Svůj nezanedbatelný podíl na jejich vzniku má i časté opalování, zejména pak u lidí se světlejší pleti. Velmi prospšná je strava bohatá na antioxidanty: vitaminy C, E, A, selen, bioflavonoidy. To znamená denně sníst alespoň 400 až 600g čerstvého ovoce a zeleniny, zejména takové, které obsahují hodně flavonoidů (červené zelí, brokolice, červené víno). Důležitý je i příjem karotenoidů (mrkev, meruňky), selenu a vitaminu E – oba patří mezi antioxidanty a je vhodné je v organismu udržovat v rovnováze. Obsaženy jsou ve výrobcích z kukuřice, v droždí a česneku.