Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Nemám co na sebe aneb co se starým šatníkem

Asi to znáte, skříně jsou narvané k prasknutí a my před nimi stojíme s jedinou myšlenkou, kterou se už skoro bojíme vyslovit: „Nemám co na sebe.“ Partner nebo přítel to nemůže nikdy pochopit. Přichází nová sezóna a na pultech obchodů se objevují nové a nové hadříky. Přece tam nenecháme tak skvostné šaty, když nám tak sluší?

 

Skříň se nedá bohužel nafouknout

 

Co ale dělat s těmi ostatními věcmi, které se nám už nelíbí nebo z různých důvodů nesedí? Pokud zabírají v našich úložných prostorách zbytečně místo, tak pryč s nimi. Nemá cenu schraňovat věci na někdy, pokud se nejedná o vyložené poklady krejčovské umění nebo modely z dílny nějakého návrháře. Nejlépe dvakrát do roka, vždy před očekávanou sezónou byste měla svůj šatník důkladně probrat. Věci, které jste už na sobě neměla víc jak rok, dejte stranou  a zvažte, jestli je ještě někdy budete vůbec nosit. Většinou nebývá, že by se ženy k jednou už odloženému oblečení vracely. Lákavé nabídky ve výlohách většinou vaše šaty vyšlé z módy odsunou ještě hlouběji do skříně, kde si na ně tak akorát brousí zuby moli. To tedy nedopusťtea nenechte se uchlácholit myšlenkou, že by se vám někdy mohly hodit. Stejně si je na sebe už nevezmete.

 

Co si ponechat a čeho se zbavit

 

Samozřejmě existují kousky, které jako by vůbec nestárly a jdou stále s dobou. Jedná se o džíny a kalhoty rovného střihu, různé koktejlky nebo malé černé, šaty pouzdrového střihu nebo ve tvaru X, úzké sukně ke kolenům, bílé blůzy a košile, kostými s projmutými saky, jednoduchá trička apod. Vždy záleží na střihu a materiálu. Některé modely jsou tak nadčasové, že je opravdu škoda se jich zbavit, ale jiné, obzvláště ty hodně trendové, vám po letech už moc parády neudělají. Pak jistě najdete ve své skříni i věci, které vám prostě sluší za každých okolností, ať máte zrovna nějaké to kilo na víc nebo postrádáte skvělý make-up. Těchto věcí si važte a opatrujte je i nadále.

Také nesyslete oblečení s různými vadami, jako jsou dírky, zatržená látka, rozpárané švy atd. Pokud jste si tyto věci do teď nezašila nebo nenechala si je opravit, asi vám už na nich tolik nezáleží. Pryč tedy s nimi. Další kapitolou je oblečení na doma, nebo-li hadříky, které byste si už na sebe do práce nevzala, ale na doma jsou ještě dobré. A opravdu myslíte, že jsou? Jsou dostatečně pohodlné, abyste si je vzala na vysedávání na gauči u televize nebo věšení prádla či luxování? Vyřazené oblečení, o kterém se domníváte, že se ještě unosí doma se vám bude jen kupit. Jednoho dne pak můžete lelkováním před skříní zjistit, že takových kousků „na doma“ máte mnohem víc než těch na ven. Zbavte se jich!


Kam s vyřazeným oblečením

 

Zkuste jej nabídnout kamarádkám a známým, pokud se neurazí. Leckomu může udělat ještě radost. Také ho můžete nabídnout dětským domovům nebo na charitu. Nejprve si ale ověřte v jakém stavu ho přijímají. Někde požadují, aby oblečení bylo nejenom čisté, ale i vyžehlené a to člověka někdy od darování odradí musí-li kupy oblečení ještě přežehlit.  Může se také stát, že ho úplně odmítnou, neboť jsou oblečením zavaleni a mají právě stop stav. Dalším místem, kam staré a obnošené šatstvo můžete dát jsou sběrné dvory, které najdete v každém městě i obci.