Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

7 tipů, jak být rychle krásná

Stále zápasíte s nedostatkem času? Poradíme vám jak se rychle upravit, odlíčit a zregenerovat pleť, aniž byste musela trávit dlouhé hodiny u zrcadla nebo v kosmetickém salonu. Krásná můžete být za pár minut.

 

1. Oči bez otoků

Ráno, ještě na lůžku, si zakryjte dlaněmi zavřená víčka, neboť teplo z dlaní vás zklidní a eliminuje stresující probuzení. Na oteklé oči použijte kolečka salátové okurky. Postačí, když je necháte působit 10 min. Skvěle vás osvěží i sáčky s heřmánkovým čajem nebo odličovací tamponky namočené do mléka. Vyzkoušet můžete i avokádo nakrájené na plátky.

 

2. Svěžest unavené pleti

Nedostatek spánku se na pleti projeví v podobě zašedlé a mdlé barvy. Jemné opálení ale dokáže na  tváři vykouzlit opět svěží vzhled. Opalovat cíleně obličej ale není vůbec vhodné, neboť sluneční záření pleť nevratně poškozuje a navíc způsobí, že kůže začne rychleji stárnout. Raději použijte samoopalovací přípravek, kterých je na trhu dostatek. Pro normální a suchou pokožku jsou ideální samoopalovací krémy a na mastnější pleť jsou vhodnější samoopalovací gely.

 

3. Rychlá očista

Abyste si důkladně vyčistili pleť potřebujete k tomu odličovač očí, pleťové mléko a tonikum, v případě mastnější pleti je vhodné použít ještě čistící gel. Tato očistná procedura ale zabere dost času. Můžete ji podstatně zkrátit, pokud použijete speciální čistící tamponky napuštěné emulzí, která se aktivuje několika kapkami vody. Jakmile s nimi začnete krouživými pohyby čistit obličej, vytvoří se na kůži čistící pěna, která jemně odstraní z tváří a očí nečistoty a zbytky make-upu. Pak už jen postačí obličej opláchnout vodou. Kromě toho existují i peelingové tamponky, které pleť navíc zbaví odumřelých šupinek.

 

4. Zkrášlovací masky

Správně zvolené masky působí na pleť blahodárně. Nanášejte je štetcem hojné míře na tváře, bradu, nos a čelo. Nechte je působit od 5 do 30 minut a poté je smyjte vodou. Tučnější druhy, jako avokádo nebo banán, jsou vhodné na zralou a suchou pleť, okurky a rajčata se zase lépe hodí pro normální a mastnější pleť. Jako masku můžete použít i obyčejný bílý jogurt, který je ideální pro všechny typy pokožky.

 

5. Perfektně nalakované nehty

Nemáte zrovna moc času a potřebujete mít upravené ruce s nalakovanými nehty. Jenže, aby lak důkladně zaschnul a neudělaly se na něm rýhy potřebujete pár minut navíc. Jak celý proces urychlit? Lak uschne během několika vteřin, když ho přestříkáte asi z deseticentimetrové vzdálenosti deodorantem bez alkoholu (s alkoholem by se lak jen rozmazal). Také můžete čerstvě nalakované nehty ponořit do misky ze studenou vodou. Chladem lak  rychleji zaschne, bude pevnější a vydrží déle.

 

6. Snadno upravené vlasy

Pokud opravdu spěcháte použijte přípravek 2 v 1, to znamená šampon a balzám v jednom produktu. Tyto přípravky často obsahují jojobový olej nebo výtažky z akátu a během mytí pronikají hluboko do vlasových vláken, kde mohou působit ještě účinněji. Přebytečné pečující látky se pak snadno dají z vlasů vypláchnout vodou. Uvidíte, jak budete mít během chvíle vlasy lesklé a hebké.

 

7. Namalovaná za pět minut

Nemáte-li dostatek času věnovat se důkladnému make-upu přepudrujte si alespoň tvář a použijte tvářenku. Nezapomeňte si nanést řasenku, která vaše oči „otevře“. Rty si můžete přemalovat během cesty leskem nebo balzámem na rty. Stačí málo a vaše tvář bude působit upraveným dojmem.