Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Jak podpořit růst vlasů

Chcete zlepšit kvalitu svých vlasů a podpořit jejich růst? Pak nezapomínejte zařadit do své stravy dostatek vitamínů, minerálů a bílkovin. Zkuste také některé osvědčené metody, které stav vaší hřívy  výrazně vylepší.

Vitamíny

1. Vitamin A - udržuje vlasy a vlasovou pokožku hydratovanou a zároveň reguluje produkci kyseliny retinové, která je potřebná pro vlasové folikuly.

2. Vitaminy skupiny B - stimulují růst a zlepšují dýchání buněk vedoucí k růstu vlasů.

3. Vitamin B3 - zlepšuje cirkulaci v celém tělě, včetně pokožky hlavy, což vede k regeneraci nově rostoucích vlasů.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Strasti s vlasy

Jak pečovat o vlasy v létě

Vliv stravy na kvalitu vlasů

 

4. Vitamin B12 - stimuluje tvorbu červených krvinek, které pomáhají vlasovým folikulům získat více kyslíku. Bylo také zjištěno, že B12 pomáhá zastavit předčasné šedivění vlasů.

5. Vitamin C
- pomáhá posilovat vlasy a zabránit poškození, třepení a vypadávání vlasů. Stimuluje růst nových tkání a nových vlasů.

6. Vitamin E - stimuluje krevní oběh a udržuje zdravý imunitní systém, který je pro kvalitu vlasů velmi důležitý. Také udržuje vlhkost ve vlasech a vlasové pokožce.

7. Biotin - je známý jako tzv. vlasový vitamín. Zvyšuje produkci červených krvinek, stimuluje hladinu inzulínu, který pomáhá dodávat glukózu do vlasových folikulů a také pomáhá stimulovat keratinocyty - buňky, které jsou zodpovědné za zvýšení síly a zdraví našich vlasů.

Minerály a bílkoviny
Dbejte na to, aby vaše strava byla bohatá na železo, zinek a bílkoviny. Železo například pomáhá zlepšit krevní oběh v pokožce hlavy, která zlepšuje přenos kyslíku do vlasových folikulů. To také umožňuje, aby tělo snadněji využívalo bílkoviny, které pomáhají růstu vlasů. Pokud Nedostatek bílkovin vede k ochabnutí růstu. Můžete získat více bílkovin z masa, ryb, vajec, ořechů a fazolí.

Oleje
Vtírání přírodních olejů do kůže pomáhá stimulovat růst vlasů, zlepšovat jejich kvalitu a odstraňovat špínu a nečistoty z vlasových folikulů. Oleje také dodávají potřebné živiny a vitamíny přímo do vlasů a vlasové pokožky.

Nejvhodnější oleje: olivový olej, kokosový olej, levandulový olej, ricinový olej, jojobový olej, mandlový olej, rozmarýnový olej, rybí tuk, olej Emu, tea tree olej, Arganový olej, olej z hroznových jader, hořčičný olej, a avokádový olej.

Masky
Jedním z důvodů pro nedostatečný růst vlasů může být poškození vlasů z nadměrného používání drsných stylingových přípravků, chemicky laděných šamponů a tepelných stylingových zařízení. Masky pro vlasy pomáhají opravovat škody, které mohou znemožnit vlasům růst rychleji a zdravěji.
Jedna vlasová maska zahrnuje smíchání lžíce medu, majonézy, rostlinného oleje a brandy s jedním žloutkem a pak aplikování směsi na nemyté vlasy. Nechte půl hodiny a pak vypláchněte přírodním šamponem.


Masáž hlavy
Provádění masáže vlasové pokožky zvyšuje krevní oběh. To pomáhá dodávat kyslík a základní živiny do vlasových folikulů, aby byl podpořen zdravý růst vlasů. Pomocí jednoho z výše uvedených olejů bude masáž ještě účinnější. Tip: smíchejte lžičku vodky, 5 kapek levandulového oleje a 3 kapky oleje rozmarýnu a přidejte jednu polévkovou lžíci destilované vody. Ponořte prsty do směsi a jemně vmasírujte do pokožky hlavy. Směs zabijí bakterie, odstraňuje nečistoty a otevírá vlasové folikuly, aby mohly nové vlasy rychleji růst.


Autor: Monika Kuželová