Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Svěží vzhled i po probdělé noci

Večírky, plesy a různá setkání s přáteli jsou vítanou vzpruhou všedních dnů. Přemíra alkoholu, zakouřené prostředí a nedostatek spánku se ale na naší pleti zákonitě projeví. Co s tím, když druhý den potřebujete vypadat opět jako ze škatulky? To, že jste nešla spát v obvyklou dobu nemusí kromě vás a vašich známých nikdo poznat. Poradíme vám pár triků, jak zamaskovat únavu a probdělou noc.

 

1.    Jakmile se po náročné noci probudíte vypijte sklenici minerální vody s obsahem hořčíku. Tím dodáte tělu chybějící minerály a tekutiny. Alkohol a káva totiž organismus odvodňují, takže důsledně dodržujte pitný režim. Dostatečný přísun vody dodá pleti zdravější vzhled a pomáhá i proti bolestem hlavy.

 

2.    Místo horké koupele si dejte chladnější sprchu, která vás probudí. Použijte také tělový peeling, abyste v těle rozproudili krev, důkladně odstranili nečistoty a odumřelé buňky. Pleť bude působit zářivějším dojmem. Vhodný peeling použijte i na tvář. Obličej díky masáži získá zdravější barvu a nebude tak působit zašedle a mdle.

 

3.    Poté naneste na tvář  a dekolt vrstvu hydratační či vypínací masky. Tu nechte působit, zatímco budete v klidu na lůžku relaxovat. Nakonec ji dle návodu smyjte a použijte výživný krém nebo rozjasňující sérum. Skvělá a osvědčená je maska z okurek. Jednoduše okurku nakrájejte na kolečka, dejte na obličej a nechte působit 15 minut. Pleť získá rázem svěží vzhled.

 

4.    Tělo zanesené toxiny, zbytky alkoholu a tabáku vylučuje odlišné aroma než jindy. Proto se vyhněte těžším parfémům a zahalte se spíš do svěží lehké vůně, která povzbudí vaši mysl. Nejvhodnější jsou citrusové plody, bergamot nebo zelený čaj.

 

5.    Během dne aplikujte na tvář pleťovou vodou v rozprašovači. Blahodárná sprška vás osvěží a dodá pleti potřebnou vláhu.

 

6.    S líčením to nepřežeňte. Příliš mnoho make-upu by naopak mohlo vaši únavu ještě více zdůraznit. Použijte spíš lehké tónovací krémy, které pleť barevně sjednotí a zakryjí případné nedostatky. Kruhy pod očima zlehka zakryjte tekutým rozjasňovačem. Pudr naneste pouze na čelo, nos a bradu. Tváře ponechte přirozené, nedávejte jim více matu, než je nezbytně nutné.

 

7.    Oči namalujte tentokrát pouze řasenkou. Ještě před jejím nanesením můžete použít kleštičky. Řasy natočí a tím je i opticky zvětší. Linky a stíny vynechte, neboť by jen zvýraznily nevyspalé oči. Na rty použijte červenou rtěnkou nebo lesk. Šťavnatými ústy odpoutáte pozornost od unaveného pohledu.