Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Tajemství přirozené krásy

Vzhled vlasů, pleti a nehtů je vnějším odrazem vašeho vnitřního zdraví. Důležité je nejen co jíte, ale i jak dostatečně pijete. Prozradíme vám, jak získat přirozeně zdravé vlasy, pleť a nehty.

 

Voda nadevše

 

Říká se, že nejjednodušší způsob, jak se zkrášlit, je pít dostatečné množství vody. Voda hydratuje, napíná pokožku a zajišťuje, aby metabolismus fungoval efektivně. Pokud nemá pleť dostatek tekutiny, vypadá starší. Navíc dehydratace může způsobit bolesti hlavy, nedostatečnou koncentraci a zpomalit metabolismus.

 

Důležité živiny

 

Dbejte na dostatečný přísun přírodních vitamínů, minerálů, bylinek a aminokyselin, neboť zahrnují mnoho výživných faktorů, které jsou pro kůži velmi důležité. Ve vaší stravě by proto neměly chybět kompletní bílkoviny, ovoce a zelenina, luštěniny, celozrnné obiloviny, ořechy a semena. Vlasy, kůže a nehty jsou totiž tvořeny pojivovou tkání, která se skládá především z kolagenu a keratinu, což jsou silné vláknité proteiny. Pro tvorbu těchto proteinů jsou nezbytné právě stavební živiny a pokud jich máte dostatek, pak se kvalita vašich vlasů, kůže a nehtů viditelně zlepší.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Zůstaňte mladá.

Blondýnkou za chvilku.

Punčochy - jaké si vybrat.

 

Co by nemělo ve stravě chybět

 

- křemík a aminokyseliny prolin a lysin - jsou zásadní pro syntézu kolagenu a tvorbu pojivových tkání.

 

- esenciální mastné kyseliny, zinek a vitamíny B - pomáhají posilnit nehty.

 

- měď – její nedostatek může způsobit předčasné šedivění a depigmentaci pleti.

 

Přírodní podpora pro vaše nehty:

 

1.    Abyste obnovili barvu a strukturu křehkých, žlutých nehtů, smíchejte stejné množství medu, avokádového oleje, vaječný žloutek a špetku soli. Vtírejte tuto směs do nehtů a okolní kůžičky každý den. Při  každé příležitosti nechte působit půl hodiny a poté smyjte vodou.

 

2.    Pro posilnění nehtů je zkuste namáčet 20 minut denně do teplého olivového oleje nebo ovocného octa.

 

Přírodní podpora pro vaši pleť:

 

1.    Provádějte pravidelnou péči o pleť kvalitními prostředky.

 

2.    Chraňte pleť před škodlivými vlivy slunečního záření.

 

3.    Přestaňte kouřit. Nic neurychluje víc stárnutí pokožky než kouření.

 

4.    Zredukujte vrásky pomocí diety s vysokou hodnotou antioxidantů. Ta zahrnuje brusinky, borůvky, jahody, špenát, alfalfa výhonky a kapustu.

 

Přírodní podpora pro vaše vlasy:

 

1.    Vyhýbejte se náročným dietám, které stresují organismus.  Mohou vést k matným vlasům bez života.

 

2.    Zvyšte konzumaci esenciálních mastných kyselin. Zdravé vlasy potřebují kombinaci Omega 3, 6 a 9 mastných kyselin. Existuje plno kvalitních olejů a potravinových doplňků s obsahem těchto kyselin.

 

3.    Pijte dostatečné množství vody pro hydrataci vlasové pokožky, vlasových folikulů a zajištění správné krevní cirkulace.