Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Jak předejít popraskané kůži na nohou?

Nohy nás nosí celý život, je proto nesmírně důležité, abychom se o ně správně starali. Často se nám ale stává, že je v rámci naší péče zanedbáváme, nenakrémujeme, a tak kůže popraská, ztvrdne a nevypadá dobře. Zejména před létem bychom měli pokožce nohou dodat zvýšenou péči, aby v sandálech vypadaly bezchybně.

Popraskané paty, ztvrdlá a olupující se kůže a tvorba šupinek není jen estetickým problémem. Pokud se péče o pokožku na nohách zanedbá, mohou na patě vzniknout hluboké praskliny, které bývají velmi bolestivé. Někdy může dojít k silné dehydrataci chodidla, což je právě příčinou takové suché, drsné nebo popraskané kůže. Popraskanou a suchou pokožku byste měli ošetřit dříve než se takové problémy vyskytnou. Jinak se budou trhlinky dále rozšiřovat do hlubších kožních vrstev, což vám bude způsobovat bolest a pálení, zejména na patách.

Důležitá je pravidelná péče
Existuje mnoho doporučení a rad, jak se starat o svá chodidla, základem kvalitního ošetření je však domácí péče. Nezapomínejte, že péče o pokožku nohou je stejně důležitá jako o pokožku pleti nebo jiných částí těla, a také nohy si zaslouží používání kvalitních přípravků. Výborným pomocníkem je Indulona ochranná na nohy, která je vhodná pro každodenní péči o velmi suché a zrohovatělé chodidla. Tento bohatý krém pokožku do hloubky hydratuje, ošetřuje a napomáhá její regeneraci a také zaceluje praskliny na kůži.

Ztvrdlou pokožku je třeba změkčit a nakrémovat

Užitečná a navíc i příjemná je koupel nohou, která pomáhá zmírnit otoky, zlepšit prokrvení a změkčit pokožku. Jednou za čas je vhodné dopřát svým nohám koupel v teplé vodě s mořskou solí. Tu je třeba nechat rozpustit a nohy v ní máčet alespoň dvacet minut, aby pokožka dokonale změkla a byla připravena na další péči a výživu krémem, jinak se do ní potřebné látky nedostanou.

Potom co se pokožka ve vodě změkčí, vezměte pemzu nebo pilník na paty a krouživými pohyby odstraňte zhrublou kůži, aby byly nohy na dotek hladké a jemné. Nezapomeňte opemzovat celé chodidlo, nejen patu. Na závěr je třeba chodidla ošetřit výživným krémem určeným na péči o pokožku nohou. Aby bylo působení krému ještě intenzivnější, můžete si ho natřít před spaním v silnější vrstvě, natáhnete si starší ponožky a necháte krém působit celou noc. Promaštění pokožky Indulonou kůži dokonale hydratuje a již na druhý den můžete vidět zjevné zlepšení.

Masáž pomůže chodidlům zrelaxovat
Masáž je výborná forma relaxace. Stejně tak, pokud chceme zrelaxovat unavená chodidla, masáž je umí nejen zrelaxovat a prokrvit, ale i odlehčit od celodenní námahy. Na masáž nohou vám krém Indulona dokonale pomůže. Při ošetření jemnými tlaky rukou krém vmasírujte do pokožky. Takto se můžete o své nohy starat každý den. Ty se vám za to odvděčí nejen okamžitou úlevou, ale i tím, že budou zdravé a krásné.

 

 

PR-Indulona-v2.jpg