Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Starejte se o pleť s rozumem!

Jak získat hezkou pleť? Není to tajné, není to těžké. Je to jen rozumná kombinace životního stylu, vlastní úvahy a inteligentní péče o pleť. Pojďte se podívat na některé jednoduché rady.

 

Chraňte se před sluncem

Nepřítel č. 1 vaší pokožky je slunce. Nadměrným vystavováním slunečním paprskům kůži nezvratně poškozujete. Proto vždy, když jste venku, používejte opalovací krém, a je jedno, zda-li je léto nebo zima. Aplikujte ho pod make-up nebo na denní krém. Některé přípravky už UV faktor obsahují, sledujte ale je-li dostatečně vysoký. Oční okolí, které je také velmi náchylné k poškození, chraňte slunečními brýlemi.

 

Jezte zdravě

 

Jezte hodně syrového ovoce a zeleniny. Poskytují dostatek základních živin, stejně jako vláknina, která čistí váš trávicí systém. Je těžké udržet si zdravou pleť, když si neudržujete zdravý organismus.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Vliv stravy na kvalitu vlasů.

Triky, které vám uberou léta.

Domácí kúry pro omlazení pleti.

 

Hydratujte

 

Suchá kůže je náchylnější k poškození, proto ji nezapomínejte dostatečně zvlhčovat. Kromě toho správně hydratovaná pleť vypadá mladší, neboť není tak vráščitá a napjatá. Používejte přípravky obsahující přírodní oleje jako je avokádo nebo bambucké máslo. Svým složením pleti optimálně vyhovují, léčí ji a avokádový olej může dokonce zvýšit hladinu kolagenu v pokožce. Aby si vaše pleť udržela více vlhkosti, vybírejte si také krémy, které pomáhají v pokožce zvýšit hladinu kyseliny hyaluronové. Ta totiž dokáže zadržet v pokožce vlhkost.

 

Stimulujte tělo k produkci kolagenu

 

Kolagen je nejdůležitější bílkovinou v našem těle, která je základní stavební hmotou pojivových tkání. Hraje také velmi důležitou roli při stárnutí organismu. S přibývajícími léty obsah kolagenu v pokožce klesá, struktura pleti se mění a objevují se vrásky. Pleťové krémy, které jsou na trhu, většinou tvrdí, že dokáží pleti chybějící kolagen dodat. Jenže kolagen obsažený v těchto přípravcích se do kůže vstřebává jen velmi mělce. Molekuly kolagenu jsou příliš velké na to, aby mohly kůží proniknout. Nejlepší způsob, jak jej získat, je stimulovat k produkci kolagenu vlastní organizmus. Ptáte se jak? Dodávajte kolagen tělu vnitřně - formou tablet obsahující přírodní kolagen získávaný z kůží ryb, který je tomu lidskému svým složením nejblíže. Dvě tabletky denně tak dokáží stimulovat  tělo k produkci vlastního kolagenu.