Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Plážové líčení

Jste-li na make-up zvyklá, vzdávat se ho nemusíte ani na pláži. Existuje řada přípravků, které vydrží pot, horko i ponoření pod vodu. Voděodolná líčidla ale nakupujte s rozmyslem, aby vás nezradila ještě než namočíte kotník.

 

Výhody waterproof kosmetiky

 

Make-up vhodný do vody najdete v obchodech celkem snadno, neboť bývá označen slovíčkem „waterproof.“ Tyto přípravky obsahují hydrofobní vosky, tuky a polymery, které zabraňují smíchání líčidla s vodou. Pokud se tedy nalíčíte voděodolnou řasenkou voda po řasách pouze steče a líčidlo nerozmaže. To samozřejmě neplatí jen pro řasenky, ale i pro oční stíny, makeupy, pudry a rtěnky.

 

Jaký make-up

 

Každý voděodolný make-up je trochu odlišný a splňuje různé nároky. Poradit by vám měli ve specializované prodejně s kosmetikou. Pamatujte, že u moře je daleko větší problém si líčení udržet nedotčené. Slaná voda je mnohem agresivnější než sladká a leckdy jí nedokáže zcela odolat ani olejový základ líčidla. Při nákupu proto spíš vybírejte z prověřených značek než na tržnici. Správný make-up do vody by měl být odolný proti otěru a zároveň obsahovat zvýšené množství pigmentu. Odstínem by se měl podobat ostatním částem těla.

Pokud potřebujete zakrýt nedostaky pleti, zvolte tužší varianty make-upu, máte-li ovšem pokožku bez chybičky úplně vám postačí voděodolný tónovací krém ochranným faktorem a případně provitamínem A. Dobrou službu vám udělá i kompaktní make-up. Snadno se nanáší a můžete ho mít stále po ruce i se zrcátkem. Zkuste například Sun Control od Dermacolu s ochranným faktorem SPF 15 a vitamínem E. Trpíte-li na akné, pak pro vás bude ideální krycí voděodolný make-up Soft Touch značky SynCare s antibakteriální složkou. Abyste dosáhla většího krycího efektu můžete pod makeup nanést zklidňující krém Penaten od Johnson & Johnson s oxidem zinku a tukem z ovčí vlny. Tmavé kruhy pod očima vám bezpečně zakryje voděodolný make-up Effacernes Longue Tenue značky Lancome s SPF 12, který byl vyvinut specálně pro jemnou pokožku v oblasti očí.

Nezapomeňte vždy pod make-up nanést opalovací krém s vysokým ochranným faktorem. Obzvláště u moře vám voděodolné přípravky dostatečnou ochranu před slunečními paprsky neposkytnou.

 

Líčení očí

 

Oči můžete zvýraznit jemnou oční linkou, která oko „otevře“. Místo klasické černé je mnohem vhodnější hnědá nebo šedá kajalová tužka, případně můžete použít odstín v barvě očních stínů. Tužku nejprev natečkujte mezi spodní a horní řasy po celém víčku, a poté ji spojte navlhčeným štětečkem na oční linky. Voděodolná tužka vlhkost vydrží a barvě dodá na intenzitě. Zkusit můžete i tekuté oční linky, které sice dobře drží, ale k jejich nanášení potřebujete větší zručnost. Při nepovedeném tahu se totiž voděodolné linky hůře odstraňují a další pokusy citlivou oblast v okolí očí jen dráždí. Navíc nejsou vůbec vhodné pro malé oči a vpadlá víčka.

 

Jaké oční stíny

 

Pro plážový make-up  jsou nejvhodnější jemné odstíny růžové, pastelově modré, hráškově zelené, fialové nebo meruňkové. Úplně postačí kombinace dvou odstínů. Světlejší tóny nanášejte k vnitřnímu koutku, tmavší na střed a oblast vnějšího koutku, nezapomeňte stín nanést také těsně k řasám. U krémových variant používejte jen ty přípravky, o kterých víte, že nedělají na víčku během mrkání nevzhledné záhyby.

 

Řasenky

 

Buďte při výběru obezřetná. Některé nekvalitní waterproof řasenky se už při vyšších teplotách nebo po styku s vodou začnou drolit a zanechávají na tváři stopy. Investujte raději do ověřené značky. Pro odlíčení vždy použijte přípravky určené k odličování voděodolného make-upu, abyste citlivé oční okolí nepodráždila přílišným třením. Běžným odličovadlem budete řasenku dostávat dolů jen stěží. V nouzi můžete použít oční krém, který nanesete na oči a vatovým tamponem řasenku setřete.

 

Přirozené nalíčení rtů

 

Rty budou nejlépe vypadat, pokud jim zachováte přirozený vzhled. Úplně postačí, když je orámujete z vnější části tělovou konturkou a přetřete balzámovou tyčinou s UV faktorem. Nakonec můžete nanést lesk. Pokud obsahuje třpytky, vaše rty budou na slunci vypadat obzvlášť efektně.