Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Plavky pro každou postavu

Léto se sice přesunulo do druhé půlky, ale vysněná dovolená ještě na řadu lidí teprve čeká. Přípravám na pobyt u moře či jiné vody věnují dost času zejména ženy. Snaží se udělat vše proto, aby v plavkách vypadaly co nejlépe. Není divu. Která z nás by se nechtěla cítit skvěle i na pláži? K řadě „vylepšovacích rituálů“ rozhodně patří i dobře zvolený střih plavek. Víte, který je vhodný právě pro vaší postavu?

 

Elena Lolová ze specializované prodejny Ballerina Park Hostivař a mladá módní návrhářka Nikol Ryant vám poradí, jaký koupací model si máte pořídit, abyste na pláži vypadala dobře. Šikovný výběr plavek dokáže divy s jakoukoliv postavou ať máte větší bříško, boky či malá prsa. Stačí, když objektivně zhodnotíte, co chcete pomocí plavek na své postavě vylepšit, co vyzdvihnout, co naopak potlačit. A jak tvrdí Elena Lolová, pomocí vhodných střihů a barev můžete docílit nečekaných efektů.

 

Tankini pro jablko

 

Tankini, tedy dvoudílné plavky, jejichž horní díl tvoří tílko, jsou vhodné právě pro postavu typu jablko – pro ženy s širokým hrudníkem, nevýrazným pasem, silnějším břichem a naopak s útlými boky. Perfektně tak zúží a protáhnou problematickou vrchní část těla a naopak zdůrazní štíhlý spodek. „Nohy jsou tady to, co chceme zvýraznit, protože právě jablka je mívají krásně štíhlé,“ radí Lolová. Zatímco horní díl volte v tmavší barvě, která opticky zužuje, na kalhotkách se můžete vydovádět. Podobnou službu vám udělají i hodně vystřižené jednodílné plavky, které postavu rovněž zúží.

 

jablko_222_334.jpg

 

ČTĚTE TAKÉ:

Koupel plná rozkoše.

Krásné vlasy s aloe vera.

Zůstaňte mladá.

 

Výrazná podprsenka pro hrušku

 

Opačným případem, a nutno podotknout, že v Čechách nejčastějším, je postava typu hruška. Stejně jako tvar ovoce, i tato postava se vyznačuje drobnější horní polovinou těla, úzkými rameny a širšími boky. „Při vyrovnávání disproporcí postupujeme analogicky jako v případě jablka. Horní část je potřeba zdůraznit, naopak od boků chceme pozornost odpoutat. Vyberte si proto výraznou podprsenku a jednoduchý, jednobarevný spodní díl plavek,“ radí paní Elena. Hezký dekolt také udělá podprsenka zavázaná za krkem.

 

 

hruska_222_334.jpg

 

 

Mrkvi sluší sukýnka

 

Majitelka postavy tipu mrkve se zužuje od ramen k pasu a bokům. Pro srovnání proporcí tedy odpoutejmě pozornost od širokých, výrazných ramen a naopak zdůrazněme štíhlý pas.  Na rozdíl od jablka, mrkev si může dovolit klasický vrchní díl plavek – jen by neměl být výrazný, spíše volme jednoduchý a tmavý vršek „Tyto ženy by se měly vyvarovat plavek které se zavazují kolem krku. To platí i pro všechny ženy, které mají širší ramena. Spíše bych volila klasickou podprsenku s kosticemi a výraznější kalhotky. Ty je také možné doplnit zdobením či sukýnkou,“ dodává Nikol Ryant, která modely plavek i sama navrhuje pod značkou Nikol Ryant Design.

 

mrkev_222_334.jpg

 

 

Atletkám dodají ženskost kytičky

 

Ženy sportovní, atletické postavy se mohou pochlubit protáhlým, svalnatým trupem, avšak s málo  znatelnými křivkami a téměř stejně širokým pasem a boky. Cílem je tedy podpořit ženskost a vytvarovat méně výrazné křivky postavy. „Ideální jsou bokové kalhotky se zavazováním nebo více vykrojené bikini. Ženskost dodají květinové a jiné romantické vzory, zdobení, mašličky, korálky, výšivky nebo drobné volánky.

 

atleticka_222_334.jpg

 

Baculky zazáří v jednoduchosti

 

I silnější ženy mohou mít symetrickou postavu. Nejvhodnější a nejslušivější jsou jednodílné plavky zajímavých střihů, nejlépe jednobarevné, bez divokých vzorů. „Výrazné křivky krásně podpoří jednoduché plavky s kosticemi, které postavu sjednotí a poskytnou dostatečnou podporu ňadrům,“ radí Elena Lolová. Zde není třeba žádnou část těla zdůrazňovat, plavky jsou tedy spíš doplňkem, které postavu pěkně vytvarují. Pokud jste plnějších tvarů, vyhnout byste se měla divokým barvám, vzorům a páskům. Rovněž kalhotky s nohavičkami pro tentokrát vynechte – opticky zkracují nohy.

 

zenske tvary_222_334.jpg

 

Dokonalé přesýpací hodiny

 

Takováto postava je v podstatě ideálním typem ženského těla. Ramena a boky jsou zhruba ve stejné šířce, zato pas je výrazně užší. „Právě majitelky této postavy by se neměly bát žhavých módních výstřelků, například různě řešených jednodílných plavek, nebo nápaditých dvoudílných plavek, které jsou doplněné různými kanýry a volánky  ty pak zvýrazní ideální postavu ženy,“ doporučuje Nikol Ryant. Pro tuto postavu nejsou takřka žádná omezení, výrazné křivky si zasouží obdiv, proto zabodují v klasických bikinách s trojúhelníčkovým vrškem plavek, stejně jako v barevných vzorech.

 

presypaci hodiny_222_334.jpg

 

Našly jste se v některém z typů postav nebo jste stále na pochybách? Pokud ano, pak se držte základního pravidla: Co chcete zdůraznit, tam volte odvážnější střihy i barvy, naopak od čeho chcete odpoutat pozornost, tam buďte méně nápadná. Plavky by vás nikde neměly škrtit nebo tlačit, takže se zbytečně nepasujte do menších velikostí. Volte barvy, které máte ráda a které pasují k vaší pleti i ke stupni opálení. A poslední pravidlo – úplně nejdůležitější je, abyste se v nich cítila dobře a líbila se sama sobě.

 

Foto: OC Park Hostivař