Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Sezóna plavek začíná

Léto je za dveřmi a s ním přichází i plážová sezóna. Jaké typy plavek se letos nosí? Měly by být barevné a s řadou doplňků. Móda plážového oblečení je tento rok stejně sofistikovaná jako večerní úbor.

 

Černé plavky stále patří mezi oblíbené, ale tentokrát jim šlapou na paty vzory a barvy. Návrháři pro rok 2010 představili pestrou škálu stylů. Každý směr má něco unikátního, něco, co přitahuje pozornost a přispívá k vytvoření velmi smyslného a atraktivního vzhledu. A o to, nám ženám, přece jde.

 

Střihy

Jedním z charakteristických prvků plavek jsou různé rafinované výstřihy a průstřihy, které jinak zahalené tělo důmyslně odhalují. To působí tajemně i sexy zároveň. Barvy těchto modelů jsou většinou jednoduché nebo nebo jen tón v tónu, aby vynikl střih plavek.

 

Styly
Na výsluní se dostaly tzv. vintage modely, které nepostrádájí výrazné zabarvení a typický retro styl, který charakterizují např. vyšší kalhotky a vystužená podprsenka zvýrazňující dekolt. Uvítají ho ženy, které milují módní směr zvaný pin-up. Jedná se o styling 50. let zdůrazňující ženskost, smyslnost a  atraktivitu.

Tyto typy plavek jsou jedno nebo dvoudílné a snadno vás vtáhnou do atmosféry padesátých let svými dokonalými, ženskost podtrhujícími střihy. Vedle uhlazených a elegantních modelů se předvádí marino styl s výšivkami s námořnickými motivy a zlatými nebo stříbrnými sponami.Nechybí ani jednoduché bikiny hýřící květinovými a geometrickými vzory.Jednobarevné modely zdobí našitá krajka, bižuterie nebo mušličky.

 

Horním dílům vévodí podprsenky s push-up efektem, jednoduché trojúhelníkové střihy nebo tankiny, které se dají nosit i jako svrchní top. V poslední době jsou stále oblíbenější různé nápadité kombinace. Pokud si koupíte dva vrchní a dva spodní díly plavek stejného designu, ale různých střihů, máte hned čtyři různé varianty plážového outfitu. Zkuste zkombinovat i dvoje různé bikiny. Stejná barva vrchního a spodního dílu již dávno není nutností.

 

Jednodílná klasika
Jednodílné plavky jsou nadčasové. Správný střih dokáže ubrat pár kilo, vymodelovat postavu nebo vykouzlit plný dekolt i tam, kde příroda byla skoupá. Letos frčí asymetrické střihy a  modely bez ramínek nebo pouze s jedním.

 

Materiály

Většina materiálů, jako např. plavky firmy Aquila, je již odolná vůči UV záření, chlóru, soli a tření. Díky tomu si tak prodlužují svou živostnost. Na dovolené u moře už nedostávají tak zabrat, nevyšisují barvu, ani materiál neztrácí svou elasticitu. Speciální konstrukce pletení navíc způsobuje, že je úplet extrémně lehký a jemný, což zajišťuje výjimečný  komfort a rychlé schnutí.

 

Doplňky

K plavkám návrháři doporučují nosit objemné plážové tašky. V kurzu nadále zůstávají lehká paera, minisukýnky nebo šortky. To vše se doplňuje střídmou bižuterií a stuhami do vlasů. Celkový dojem by měl působit velmi žensky a elegantně, ne však lacině.