Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Skvrny ženám nesluší

Pigmentační skvrny na obličeji zbytečně přidávají roky navíc a kromě toho jsou známkou toho, že v organismu není úplně vše v pořádku. Poradíme vám, jak se jich zbavit.

 

Oslabená játra

 

Pigmentové skvrny vznikají zejména při oslabené funkci jater. K tomuto oslabení může dojít např. po prodělané mononukleóze, hepatitidě či při užívání léků a hormonů, včetně hormonální antikoncepce. Toto oslabení jater může být ještě neprůkazné na klasických jaterních testech, avšak již může způsobovat problémy jako výskyt vyrážek či pigmentací. Funkce jater též klesají s věkem - proto se výskytu pigmentačních skvrn v pozdějším věku říká jaterní skvrny. Posilnění jater je proto nejlepší cestou k prevenci a snížení výskytu pigmentových skvrn. Slouží k tomu např. bylinky ostropestřec mariánský, pampeliška, šťáva z celých listů aloe vera či bylinné směsi  Regalen a Detoxin.


ČTĚTE TAKÉ:

Místo, kde pečují muži o ženy.

Novinky v líčení pro podzim a zimu 2011/2012.

Hodinky - jaké si vybrat.

 

Zázračné perly

 

Ze zevních přípravků s bělícím účinkem patří mezi nejúčinnější a zároveň nejbezpečnější ajurvédské přípravky, které jsou prověřeny časem. V Indii tyto problémy řeší ženy pomocí přírodních surovin. Např. perly snižují transport kožního pigmentu - melaninu do kůže. Zabraňují zhnědnutí a současně odstraňují pigmentové skvrny. Zachycují ultrafialové paprsky a zajišťují přirozené zesvětlení kůže. Výhodou Přírodního perlového zesvětlujícího hydratačního krému je možnost jeho denního použití i během slunečných dnů. Dále tento krém pleť hydratuje a díky obsahu minerálů a aminokyselin působí proti vráskám a pleť celkově omlazuje. Tento krém je vhodný rpo zralou a suchou pleť.

 

Mastná pleť

 

Pro mladou či masnou pleť je vhodný přípravek Shablem - mast na skvrny, která se nanáší přes noc na umytou pokožku - přímo na postižená místa. Přes den je vhodné tuto pleť chránit pomocí suchých ochranných krémů Shabase (voní po santalu) či Pink lotus (voní po lotusu a růžích).

 

Účinné masky

 

K intenzivní péči o pleť s pigmentovými skvrnami je vhodné používání regenerační masky Holly Hock - ajurvédský omlazující balzám 1x-2x do týdne. Před použitím masky je možno použít peeling Shascrub. U suché pleti ne víckrát než 1x do měsíce.

 

Zdroj: ww.doktorka.cz