Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Pěkné tělo bez ohledu na věk

Je jedno, zda-li vám je dvacet nebo padesát. O svou pokožku se musíte starat. Samozřejmě s přibývajícím věkem vzrůstají i nároky na péči. Pokud si chcete kůži udržet pěknou a pružnou co nejdéle používejte vhodné kosmetické přípravky. Dbejte na jejich obsažené účinné látky.

 

Když vám chybí vápník

 

Od určitého věku organismus hůře vstřebává kalcium (vápník) a jeho nedostatek v povrchové vrstvě pokožky se projevuje tím, že soudržnost kožních buněk je oslabená. Pokožka tak ztrácí svoji hutnost, je vysušená a tenká. Začínají se také objevovat pigmentové skvrny. Máte-li tedy zralou pokožku, měli byste používat speciální tělová mléka obsahující kalcium, která tvorbu kolagenních vláken podporují. Budete-li mlékem kůži pravidelně natírat, brzy poznáte, že se její stav výrazně zlepšil. Opět bude pevná a pružná. Zkuste třeba zpevňující tělové mléko Age Re-Perfect Calcium od Lóréal. Působí proti vysušování a ochabování pokožky a proti pigmentovým skvrnám. Dobré je i tělové mléko pro zralou pleť Biovitality, které léčí záněty, chrání kůži proti stárnutí a působí jako antioxidant. Obsažený rostliný cukr navíc zajišťuje přirozenou hydrataci kůže a udržuje vodu ve tkáni. Pro velmi suchou pokožku je ideální regenerační tělové mléko Eucerin Urea 10%.


ČTĚTE TAKÉ:

Gymnastika obličeje.

Nehty, které zaujmou. Zkuste nové trendy!

Domácí bělení.

 

Nezapomínejte na masáž

 

Také pravidelná masáž tělo formuje a zároveň pokožku prokrvuje. Jedenkrát týdně proto použijte abrazivní krém, abyste odtranily odumřelé buňky. Pokožka bude díky tomu vláčnější a také mnohem hladší. Před použitím abrazivního přípravku pokožku nejprve navlhčete vodou. Také je dobré před horkou lázní vypít sklenici vody, protože tak podpoříte pocení. Po koupeli či sprchování a následnému vysušení ručníkem naneste tělové mléko, dokud je pokožka vlhká a teplá, neboť tak se bude přípravek lépe vstřebávat.