Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Jak omezit padání vlasů přírodními prostředky

Ovlivnit svojí genetickou výbavu není dost dobře možné. Pokud většina vašich předků moc vlasů nemá, nebo dokonce nemá žádné, s největší pravděpodobností dopadnete stejně. Pomocí přírodních prostředků, ale můžete proces vypadávání vlasů výrazně zpomalit a vlasy udržet zdravé co nejdéle.

Zvyšte příjem bílkovin

Bílkoviny jsou základním stavebním kamenem pro všechny tkáně v těle, včetně vlasů. Pokud nechcete jíst maso, měli byste svůj jídelníček obohatit o luštěniny, celozrnné potraviny a ořechy, abyste tělu dodali kompletní bílkoviny. Z masa na bílkoviny jsou nejbohatší libová kuřecí prsa.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Strasti s vlasy

Jak pečovat o vlasy v létě

Vliv stravy na kvalitu vlasů

 

Užívejte B-Complex
Vitamíny skupiny B mají širokou škálu účinků v těle. Zejména vitamín B3 zvyšuje průtok krve do pokožky hlavy. Užíváním B-komplexu zajistíte dostatek všech vitamínů B, které v organismu vzájemně spolupracují.

Regulujte hormony

Mnoho lidí, kterým začínají padat vlasy, trpí hormonální nerovnováhou. Máte-li tyto příznaky, poohlédněte se po přírodních doplňcích pro hormonální regulaci a potravinách, které hladinu hormonů vyrovnávají.
 
Pijte více vody
Zůstat dostatečně hydratovaný je zásadní pro růst tkání a zdraví. Vlas sám se z velké části skládá z vody.

Přestaňte kouřit
Kouření snižuje krevní oběh, a to zahrnuje i prokrvení pokožky hlavy.

Byliny
Levandule, rozmarýn, tymián a další bylinky prokazatelně pomáhají růstu vlasů a působí preventivně proti řídnutí nebo plešatění. Zkuste po umytí vlasů masáž vlasové pokožky esenciálními oleji.

Vitaminy
Vitamin A je zásadní pro zdravé vlasy. Mezi potraviny bohaté na vitamin A patří zelí, mrkev a vejce. Vitamin E také podporuje krevní oběh v těle a pomáhá vytvářet nové cévy, což pomáhá podporovat růst vlasů. Otevřením kapsle vitamínu E a použitím olejíčku na vlasové folikuly můžete omezit vypadávání vlasů a plešatění.

Aromaterapie

Použití éterických olejů, jako je levandule, zázvor, rozmarýn a pískavice na masáž hlavy také pomáhá při vypadáváním vlasů. 2 kapky esenciálního oleje mohou smíchejte s polévkovou lžící  jojobového oleje.


Autor: Monika Kuželová