Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Jak omezit padání vlasů

Trápí vás ztráta vlasů? Pokud ve vaší rodině není příliš jedinců s bohatou hřívou, pak zřejmě ani vy nebudete oplývat množstvím vlasů. Rodinné dispozice ošálit zkrátka nejdou, ale existují přírodní prostředky, které dokáží padání vlasů významně zpomalit.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jak podpořit růst vlasů

Strasti s vlasy

Jak pečovat o vlasy v létě

 

1. Zvyšte příjem bílkovin: Bílkoviny jsou základním stavebním kamenem pro všechny tkáně v těle, včetně vlasů. Pokud nechcete jíst maso, ujistěte se, že jste získali dostatek kompletní bílkoviny přidáním luštěnin, celozrnných výrobků a ořechů do vašeho jídelníčku. Nejste-li vegetarián, pak libová kuřecí prsa jsou dobrým zdrojem pro bílkoviny.

2. Užívejte B-Complex: Vitamíny skupiny B mají v těle širokou škálu účinků. Zejména vitamín B3 zvyšuje průtok krve do pokožky hlavy. Užívání B-komplexu zajišťuje dostatek všech vitamínů B důležitých pro organismus.

3. Regulujte hormony: Mnoho lidí, kteří začínají ztrácet vlasy brzy zjistí, že mají hormonální nerovnováhu. Máte-li další hormonální příznaky, podívejte se po přírodních doplňcích pro hormonální regulaci a po potravinách, které hladinu hormonů vyrovnávají.

4. Zvyšte příjem vitaminu A: Vitamin A je zásadní pro zdravé vlasy. Mezi potraviny bohaté na vitamin A patří listové zeleniny (kapusta), mrkev a vejce.

5. Pijte více vody: Zůstat dostatečně hydratovaný je zásadní pro růst tkání a zdraví. Vlas sám se z velké části skládá z vody.

6. Přestaňte kouřit: Kouření snižuje krevní oběh, a to zahrnuje i prokrvení pokožky hlavy.

7. Nepodceňujte byliny: Mezi nejvíce vyhledávané prostředky proti padání vlasů patří právě byliny. Levandule, rozmarýn, tymián a další prokazatelně pomáhají růstu vlasů a prevenci řídnutí nebo plešatění. Zkuste například masáž hlavy esenciálním olejem a udělejte si bylinkový čaj.

8. Užívejte Vitamin E: Vitamin E také podporuje krevní oběh v těle a pomáhá vytvářet nové cévy, což pomáhá podporovat růst vlasů. Otevřením kapsle vitamínu E a použitím olejíčku na vlasové folikuly můžete zabránit vypadávání vlasů.

9. Provádějte aromaterapii: Použití éterických olejů, jako je levandule, zázvor, rozmarýn a pískavice na masáž hlavy také pomáhá při vypadáváním vlasů. 2 kapky esenciálního oleje mohou být smíchány s 15 ml (1 polévková lžíce) nosného oleje, jako je např. jojobový olej.


Autor: Monika Kuželová