Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

8 tipů, jak si udržet pěknou pleť

Chcete-li být majitelkou pěkné, zdravé a zářící pleti, pak dodržujte několik zásad, které vedou ke kráse.

 

1. Chraňte se před sluncem

 

Jedním z nejdůležitějších způsobů, jak pečovat o pleť je chránit ji před sluncem. Pobyt na slunci může způsobit vrásky, stařecké skvrny a jiné kožní problémy - stejně jako zvýšení rizika rakoviny kůže.

 

2. Nekuřte

 

Kouření přispívá k tvorbě vrásek. Kouření zužuje drobné cévy v nejvzdálenějších vrstvách kůže, které pak snižují průtok krve. To kůži ochuzuje o kyslík a živiny, které jsou důležité pro zdraví kůže. Kouření také poškozuje kolagen a elasticitu vláken, které dodávají pokožce její pevnost a pružnost. Kromě toho, opakující se výrazy obličeje během kouření způsobují vrásky kolem úst a očí (např. mžourání očí před kouřem).

 

3. Nepřehánějte to s hygienou.

 

Teplá voda a dlouhá sprcha či vana odstraňují z povrchu těla ochraný film. Proto se nekoupejte ani nesprchujte víckrát než je nutné. Také nepoužívejte příliš teplou vodu a pobyt v lázni zkraťte. Vyvarujte se odmašťujícím a příliš agresivním mýdlům.

 

4. Holte se pečlivě

 

Před každým holením aplikujte na pokožku gel před holením a poté naneste krém po holení. Používejte jen čisté a ostré žiletky. Holte se po směru růstu chloupků, nikdy ne proti nim.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Víte co škodí vaší pleti?

Padají vám vlasy? Zjistěte proč!

Bylinné koupele léčí duši i tělo.

 

5. Osušte se po koupeli jemně

 

Po umytí nebo koupání vysajte vodu z pokožky těla suchým ručníkem tak, že kůže zůstane ještě trochu vlhká.

 

6. Hydratujte

 

Je-li vaše pokožka je suchá, použijte hydratační krém, který se hodí váš typ pleti. Pro každodenní použití, zvažte krém, který obsahuje ochranný faktor SPF.

 

7. Jezte zdravě

 

Zdravá strava vám pomůže vypadat a cítit se lépe. Jezte hodně ovoce, zeleniny, celozrnných výrobků a libové proteiny. Vztah mezi stravou a akné není úplně jasný - ale některé výzkumy naznačují, že strava bohatá na vitamin C a s nízkým obsahem nezdravých tuků nebo rafinovaných sacharidů může podporovat mladší vzhled.

 

8. Vyhýbejte se stresu

 

Nekontrolovaný stres může u citlivější pleti vyvolat akné, lupénku a jiné kožní problémy. Dobrá mysl odproštěná od stresu podporuje pěkný a zdravý vzhled kůže. Pokud možno se nepřepínejte, stanovte si jen takové úkoly, které dokážete zvládnout a snažte se udělat čas na to, co vás baví.