Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Oleje pro krásu

Během léta pokožku vystavujeme více než jindy, proto také toužíme, aby vypadala co nejlépe. Kůži chceme sametově jemnou, vláčnou a nejlépe i příjemně provoněnou. Na trhu existuje celá řada pečujících přípravků, ale zkusili jste už parfémované suché oleje na tělo, pleť a vlasy? Všechny vaše potřeby vám vyplní a kromě toho dokáží báječně zrelaxovat mysl. Vyzkoušejte je.

 

Co dokáže vůně

 

Nevěřili byste, jak vůně ovlivňuje naše chování. Její vliv na člověka se vysvětluje tím, že čich je jediným z našich 5 smyslů, který nemá přímý přístup do našeho vědomí. Když vdechujeme vůni, je čichová zpráva vnímána naším nevědomím, částí mozku, kde se nachází naše emoce a kde vzniká paměť. To vysvětluje vznik vzpomínek při pouhém ucítění vůně... Na základě těchto zjištění vznikli různé parfémované oleje s aromachologickými vlastnostmi, které dokáží zklidňit, povzbudit nebo vyvolat euforii. Jejich používáním tedy blahodárně působíte nejen na tělo, ale mysl.

 

Parfémované suché oleje na tělo a vlasy (např. Roger&Gallet ) se vyrábějí z různých ingrediencí a každá látka umí něco jiného. Všechny ale dokáží pokožku těla, obličeje a vlasů hydratovat, vyživit, zkrášlit a k tomu i zrelaxovat mysl.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Spodní prádlo může ublížit.

Jak pečovat o vlasy v létě.

Choďte bosí.

 

Proč je použít

 

1. Stačí je nanést na kůži nebo vlasy v přiměřeném množství a po těle se vám rozlije blažený pocit.

2. Sníží se pocit suché a napjaté kůže.

3. Pokožka je rázem jemná na dotek.

4. Vlasy jsou méně suché.

5. Olej se rychle vstřebává do pokožky a celou vás delikátně provoní.

 

Jak je použít

 

1. Pro oslňující vlasy – každé ráno zlehka naneste olej do vašich vlasů. Tip: na dovolené si olej před každým koupáním, sluněním nebo mytím naneste do konečků a délek. Vlasy budou vyživené a zářící.

 

2.  Pro dokonalé tělo – po sprše nebo koupeli naneste olej ještě na vlhkou pokožku pomocí lehké masáže.

 

3.  Pro rozjasněnou pleť – aplikujte několik kapek oleje pro vyživení a zvýraznění vašeho letního opálení. Vyhněte se očnímu okolí.

 

Oleje vybírejte podle obsažených ingrediencí:

 

- arganový olej hydratuje a chrání pokožku před vysoušením

 

- olej ze sladkých mandlí, bohatý na omega 6 mastné kyseliny a vitaminy A a B, má vyživující vlastnosti a chrání pokožku před vysušováním. Je ultralehký a zklidňuje kůži, které také dodává sametově hebký vzhled.

 

- olej z meruňkových jader, bohatý na omega 6 mastné kyseliny a na vitaminy A a E, má hydratační a vyživující  vlastnosti, které přináší jemnost a záři pokožce i vlasům.

 

- kaméliový olej navrací pokožce pružnost a elasticitu

 

- makadamiový olej vyživuje epidermis

 

- pupalkový olej chrání pokožku

 

- sezamový olej, bohatý na mastné kyseliny a na vitamin E, má regenerační a zvláčňující vlastnosti, které udržují hydrataci pokožky. Pokožka je opět jemná a hebká.

 

- vitamin E, který je známý pro své antioxidační účinky

 

- pomerančový esenciální olej, který tonizuje a osvěžuje