Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Jak se zbavit váčků pod očima

Vráščitá a povislá kůže pod očima způsobuje, že zbytečně vypadáme mnohem starší než ve skutečnosti jsme. Co s tím? Naštěstí existují různé prostředky, metody a triky, jak se váčků zbavit. A nemusíte chodit nikam daleko. První pomoc najdete doma nebo v ledničce!

 

ČTĚTE TAKÉ: 

Jak posilovat svaly obličeje

Ovoce pro krásu

Co pleti opravdu škodí

 

Domácí péče

 

1. Šalvěj

Polévkovou lžíci šalvěje zalijte 100 ml vroucí vody a nechte 2 - 3 hodiny vyluhovat. Do scezeného odvaru namočte vatové tampony a přiložte je na 20 minut na víčka.

 

2. Petržel

Čerstvou petrželku nadrobno posekáme a naneseme na pokožku kolem očí. Vlažným kouskem vaty pokožku přitlačujte. Po 15. minutách masku odstraňte.

 

3. Brambora

Uvařte bramboru ve slupce, rozkrojte na polovinu a nechte vychladnout. Pak brambory přiložte na zavřené oči na 30 - 40 minut.

 

4. Čaj

Kofein v čaji pomáhá stahovat krevní cévy, redukovat otoky pod očima, tlumit zánět a zarudnutí očí. Stačí, když jako obklad použijete dva vylouhované sáčky černého nebo zeleného čaje a po vychladnutí je přiložíte na zavřená víčka.

 

5. Okurka

Velmi pomáhá také vychlazená okurka. Zklidňuje pokožku, mírní otoky, stahuje cévy a má omlazující účinky. Stačí na 20 minut přiložit na víčka dvě kolečka této zeleniny.

 

Rychlá pomoc: přiložte dvě vychlazené čajové lžičky na opuchlá víčka na 10 minut.

 

Radikální řez

Pokud vám už krémy ani přírodní prostředky nepomáhají, pak existuje blefaroplastika - radikální metoda k odstranění váčků pod očima a převislé kůže horních víček. Operovat se dá dolní i horní víčko. Při operaci na horním víčku se odstraňuje nadbytek kůže a podkoží. Jizvy po operaci jsou obvykle neviditelné, protože se používá speciální šicí materiál. Pro odstranění váčků pod očima -  existují dvě metody. Při klasické blefaroplastice se odstraní nadbytek kůže a po operaci zůstává malá jizvička. Pokud ale přebytek kůže není moc velký a výrazné jsou pouze tukové váčky pod očima, pak se používá metoda zvaná transkonjuktivální blefaroplastika, kde se řez vede spojivkou. Výhodou je, že na dolním víčku nezůstává žádná jizva. 

 

 

Autor: Monika Kuželová