Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Oči a rty, základ líčení

Oči a rty jsou to první, čeho si lidé na tvářích všímají. Proto jim při líčení věnujte zvláštní pozornost. Velmi snadno byste mohla jejich přednosti potlačit a to by byla škoda. Pokud se naučíte pár šikovných tahů a triků přidáte tak svému vzhledu velmi snadno na atraktivitě.

 

Líčení očí

 

Důležitá je úprava obočí. Příliš ho nevytrhávejte, důležitá je přirozenost. Vytrhejte pouze chloupky rostoucí mimo linii obočí. Tu zjistíte tak, že přiložíte tužku vedle nosu, aby byl jeden konec těsně u nosní dírky a druhý konec procházel kolem vnějšího koutku oka. Kam vám tužka ukazuje, tam by mělo obočí končit. Kde má začínat zjistíte, když nasměrujete tužku k vnitřnímu koutku oka.
Stíny vybírejte nejlépe podle své barevné typologie. Pamatujte také na to, že třpytivé a mastné stíny zvýrazňují vrásky tím, že se v nich usazují.

 

Jak nanášet stíny

 

1.    Stín nanesete na celé víčko a rozetřete jej do ztracena. Ke zvětšení očí použijte světlou barvu. Pokud chcete oči zmenšit, použijte tmavší odstín.

 

2.    Aplikací středně světlého tónu na rozhraní pohyblivého víčka dodáte očím hloubku. Štětečkem obkreslete rozhraní mezi pevným a pohyblivým víčkem, můžete i mírně přetáhnout do vrchu.

 

3.    Štětečkem na stíny si namalujte linku podél řas pod spodními i pod horními víčky. Oči se tím zvýrazní a řasy budou vypadat hustší.

 

Oční linky

 

Očními linkami můžete oko zvýraznit nebo upravit jeho tvar. Linka by měla být jemná a vedená co nejblíže řasám. Tekuté linky mohou obličeji propůjčit tvrdší vzhled, ale pokud se nanesou s mírou vypadají sexy. Linky můžete vytvořit i měkkou tužkou na oči nebo pomocí očního stínu. Velmi dobře vypadá oční stín nanesený na spodní víčko těsně pod řasy. Oční linka také vypadá lépe, pokud splývá s řasami i se stínem.

 

Líčení rtů

 

Žádná rtěnka na vás nebude vypadat pěkně, pokud máte rozpraskané rty. Protože rty mají málo mazových žlázek, je dobré je pravidelně zvlhčovat balzámem na rty a chránit je před UV zářením.

Pro nanášení rtěnky můžete využít štětečku. Díky němu rtěnku totiž nanesete až do koutků rtů aniž byste ji rozmazala.

 

Konturovací tužkou obkreslete linii vašich rtů, a poté je stejnou tužkou vybarvěte. Docílíte tak lepšího vzhledu a po jídle vám nezůstane jen obrys rtů provedený tužkou.

Aby vám rtěnka vydžela na rtech co nejdéle naneste konturovací tužku, rtěnku a přebytek barvy otiskněte do papírového kapesníčku. Nakonec rty zlehka přepudrujte sypkým pudrem.

 

Co byste měla vědět

 

- Zvlhčovací rtěnky rty opticky zvětšují.
- Matné rtěnky vydrží déle než lesklé.
- Tmavší odstín rtěnky způsobí, že rty vypadají menší.
- Barva rtěnky vždy vypadá jinak na rtech než v tyčince, tón vašich rtů a chemická reakce vždy ovlivní konečný vzhled.