Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Oči jsou oknem nejen do vaší duše

Oční víčka jsou nejpohyblivějším kožním povrchem na těle. Denně vykonají přibližně deset tisíc pohybů, aby zvlhčily oči, vyjádřily různé emoce nebo se zamhouřily kvůli zvýšené intenzitě světla. A právě na nich, a na křehké pokožce v okolí očí, se nejvíce projeví únava, starosti, stres, nespavost a především náš věk. Víte, jak správně pečovat o tuto citlivou oblast a jak předejít tomu, aby vaše pokožka prozrazovala váš skutečný věk?

 

Co prozradí vaše oči

 

Když potkáte někoho, kdo vás tělesně či sexuálně přitahuje, vaše oči mu to řeknou. Zornice se vám rázem zvětší až čtyřikrát, takže téměř zakryjí duhovky. Je to první známka tělesné přitažlivosti, sexuálního vzrušení a touhy po dotecích. Zkuste zavřené oči svého partnera laskat špičkou jazyka od středu ke krajům víček a jistíte, jak eroticky na něj polibky působí. Spojivka a horní i spodní oční víčko totiž patří k těm nejcitlivějším místům na lidském těle.

Vedle touhy ale oči prozradí i váš věk, zdravotní stav, zlozvyky nebo nezdravé stravovací návyky. Slabá a nažloutlá kůže označuje silného kuřáka, výrazné váčky pod očima upozorňují na zanedbaný stav vnitřních orgánů, papírově tenká a vrásčitá kůže žaluje, že se příliš opalujete a drobné bílé podkožní útvary znamenají, že váš organismus špatně hospodaří s tukem. Nevítanou ozdobou jsou i kruhy pod očima a řeknou na vás, že jste nevyspalí a vyčerpaní nebo máte zhoršenou funkci jater. Mohou se ale zjevovat z čistě prostého důvodu a to, že jste je podědili po předcích. Pokud trpíte na viditelné rudé žilky na víčkách i v bělmu očí, pak to znamená jejich zvýšenou křehkost a každé ráno napuchlá oční víčka vypovídají o vašem nedobrém stavu ledvin a na špatnou životosprávu.

 

Péče

 

Základem péče o oční okolí je pravidelné a dokonalé odličování. Užívané kosmetické prostředky by měly být vždy určené pro oční okolí. Jenom tak lze zaručit, že nebudou obsahovat dráždivé látky. Vedle plastických operací, laserových zákroků a aplikace gelových výplní je například možností, jak pozastavit a zpomalit působení času je samozřejmě používání vhodných kosmetických přípravků, jako například biotechnologické sérum Ophthaceutical, který výrazně pomáhá při odstraňování tmavých kruhů pod očima, mimických vrásek a očních váčků.

 

Otoky

 

Prvním pomocníkem, na kterého se můžete spolehnout jsou kostky ledu přiložené na víčka na odličovacím tamponku. Také pomáhají přiložené namočené sáčky se zeleným nebo bylinkovým čajem. Úlevu přinese i nakrájená čerstvá okurka. Hned jak otoky splasknou, ošetřete povadlou kůži speciálním očním krémem.

 

Jemné vrásky

 

První jemné vrásky se mohou objevit v koutcích oka už v mladém věku. Příčinou jsou volné radikály ze znečištěného vzduchu, slunečního svitu a zakouřených místností. Bohužel i smích se na pleti podepíše. Častými grimasami ubývá v pokožce kolagen a tím se zhoršuje její pružnost. Nejlepší a nejúčinější ochranou proti vráskám a stárnutí je ochranný faktor a kvalitní sluneční brýle s tmavými skly. Dermatologové doporučují retinol, který stimuluje tvorbu kolagenu. Před volnými radikály nás také chrání zelený čaj, hroznové víno a vitamin C.

 

Tmavé kruhy

 

Pokud vám skrz tenkou kůži prosvítají cévy, zaměřte se na krémy s vysokým obsahem kolagenu a rozjasňujícími mikročásticemi a kosmetické nedokonalosti můžete zakrýt korektorem.  Zkuste nejoblíbenější výrobek světových vizážistů rozjasňovač v peru Touche Éclat Rozjasňovač značky Yves Saint Laurent, který dokáže z vaší tváře vymazat známky únavy a dodat jí svěží dojem i bez použití makeupu.