Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Čáry s make-upem

Máte starosti se svou problémovou pletí, trápí vás příliš velký nos nebo naopak malé oči? Nic si z toho nedělejte, každá nedokonalost může mít pro druhého zvláštní kouzlo. I perfektní vzhled bývá totiž nudný. Kromě toho, budete-li znát jednoduché maskovací triky, můžete své „vady na kráse“ výrazně eliminovat.  Zkuste to!

 

Tenké rty

 

Vnější linii rtů obkreslete konturovací tužkou v barvě rtěnky, případně o odstín světlejší, a samotnou rtěnku pak naneste štětečkem. Rty budou působit plněji, když použijete světlejší odstíny, jako jsou růžová nebo meruňková. Nakonec rty přetřete bezbarvým leskem. Ústa také můžete zvýraznit tak, že kolem nich do pokožky jemně vklepete světlejší rozjasňovač.

 

Pupínky

 

Zamaskujete je tak, že je přetřete antibakteriální krycí tyčinkou o odstín světlejší, než máte barvu pleti. V žádném případě je nevymačkávejte! Při zčervenání a zanícení použijte zelený korektor, který zarudnutí redukuje. Nanokec naneste make-up a obličej si jemně přepudrujte.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Skvrny ženám nesluší.

Hodinky - jaké si vybrat.

Zápach z úst - jak se ho zbavit.

 

Malé oči

 

Oči budou vypadat větší, pokud si řasy natočíte kleštičkami na řasy a zvýrazněte řasenkou. Oči můžete zvětšit také nanesením tekuté linky na horní víčko těsně podél linie řas. Následně ještě aplikujte hnědý oční stín pod řasy spodního víčka.

 

Povislá víčka

 

Matný hnědý nebo šedý stín naneste těsně nad oční záhyb a směrem k obočí jej rozetřete doztracena. Na pohyblivé víčko naneste vždy světlejší tón. Pak použijte řasenku, ale pouze na horní řasy. Rozhodně se vyhněte lesklým očním stínům, které tento nedostatek mohou ještě více zdůraznit.

 

Široký nos

 

Zúžíte ho tak, že na jeho strany nanesete o něco tmavší make-up, než běžně používáte. Uvidíte, že tmavší barva opticky širší partie potlačí. Na zbytek obličeje použijte odstín, který běžně používáte. Nepoužíváte-li make-up, zkuste pudr, který vám udělá stejnou službu.

 

Lesklá pleť

 

Pokud se vám pleť po nalíčení začne  příliš brzy lesknout, pak se vyhýbejte krémovým make-upum a vybírekte pouze produkty, které neobsahují olejové složky. Také není dobré si během dne kritická místa často přepudrovávat, protože hrozí, že pudr vám na mastné pleti vytvoří nevzhledné skvrny. Místo pudru raději použijte zmatňující ubrousky, které vpijí přebytečný maz a zanechají pleť hedvábně matnou, aniž by make-up narušily.

 

Kruhy po očima

 

Zkuste kvalitní krémový rozjasňovač, který efektně zamaskuje nejen kruhy, ale i drobné vrásky okolo očí a rtů. Jemně jej vklepejte pomocí prsteníčku, neboť ten má údajně největší cit.

 

Červené žilky

 

Nejsnáze je zamaskujete make-upem s vysokou krycí schopností nebo speciálním korektorem. Každý odstín ale funguje na jiný nedostatek: zelený na zanícená místa, fialový na tmavé skvrny, růžový na kruhy pod očima, žlutý na začervenalou pleť.