Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Manikúra v barvách

Laky na nehty tvoří důležitou část módních trendů. Dotvářejí celkový vzhled ženy a podtrhují její image. S každou sezónou přicházejí nové a nové odstíny a záleží jen na vás, který vám padne do oka. V paletě horkých barev sezóny ovšem zůstavají i odstíny, které nikdy nezestárnou.

 

Dlouhým drápkům prý letos odzvonilo a nastala doba zkracování. Chcete-li jít tedy s módou nehty viditelně zkraťte a zapilujte dokulata.  Poté je zkrášlete barevným lakem, který vás nejvíce oslovil a odpovídá vašemu stylu. Z barevné škály, která je letos v kurzu, si určitě vybere každá žena. Mezi velmi aktuální odstíny patří přírodní a pastelové tóny a francouzská manikúra, která se už stala evergreenem. Tentokrát se s ní setkáte i v novém pojetí, kdy nehtové lůžko zůstává narůžovělé, ale konce nehtů zdobí místo bílé některý z trendy odstínů.

Máte-li ráda vášnivě rudé barvy, pak se jich rozhodně nevzdávejte. Jsou stejně v kurzu jako ostatní odstíny. Pokud jste odvážná a nebojíte se experimentovat, pak určitě zkuste barvy moře nebo oblohy . Odstíny modré a dokonce sytě růžová jsou, podle módních designerů, tento rok velmi populární. Také se vrátila černá v lesklé nebo matné verzi. Tento typ laku ovšem vypadá nejlépe na krátkých nehtech. Barvy také často dotvářejí malá umělecká dílka v podobě kamínků, flitrů a kytiček.

 

Jak sladit manikúru s pedikúrou?

 

Barvy u pedikúry a manikúry můžete kombinovat podle vlastní fantazie.

 

Máme pro vás několik módních tipů:

 

Nehty na rukou si nalakujte jasně červenou a nohy oživte třeba odstínem zralých třešní. Výsledek působí velmi originálně a přitom nenásilně. Nebo kombinujte manikúru v tmavých barvách s pedikúrou v přírodních tónech. Tato úprava vypadá velmi dobře a navíc je i praktická. Pedikúru lze provést jednou za dva týdny a manikúru každý čtvrtý nebo pátý den. Jste-li spíše přírodní typ a dáváte přednost jednoduchosti, pak si nohy nalakujte neutrálním odstínem  a nehty na rukou ošetřete pouze transparentním lakem. Tahle úprava vám vydrží až dva týdny. Je vhodná zejména na dlouhé cesty, kde nezbývá dostatek času na zkrášlování. Módní směr se ale uchyluje spíše k jednotné barvě manikúry i pedikúry.

Letos v létě asi nejvíce oslníte barvou pistácie, pomeranče nebo levandule. Tyto nezvyklé odstíny ve skutečnosti nevypadají vůbec špatně. Sladěné s oblečením nebo plavkami mohou dokonce působit velmi zajímavě.

 

Několik zásad pro pěkné a zdravé nehty:

 

1.    Nikdy nestříhejte nehtovou kůžičku. Pouze ji zatlačte speciálním dřívkem a zabruste jemným pilníčkem.
2.    Pilování je vhodnější než stříhání, protože pilované nehty jsou méně náchylné k třepení a lámání. Používejte skleněné nebo keramické pilníky. K nehtům jsou mnohem šetrnější než ty kovové.
3.    Barevný lak nikdy nenanášejte přímo na nehet, ale vždy použijte podkladový, který nedopustí, aby nehty zežloutly.
4.    Jezte dostatek minerálů, jako je křemík a hořčík. Důležitý je i vitamín C.
5.    Jednou za čas nehtům dopřejte jednoduchou domácí ozdravnou kúru. Konečky prstů ponořte do zahřátého olivového oleje a nechte působit několik minut. Poté ruce vložte do mikrotenového sáčku a zabalte do ručníku. Počkejte 15 minut. Nakonec ruce opláchněte teplou vodou a utřete je do papírové utěrky.