Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Make-up - šaty, které by měly naší pleti slušet

Správný make-up by měl vaší krásu zvýraznit, ne ji potlačit. Proto je dobré naučit se líčit tak, abyste při pohledu do zrcadla mohla konstatovat, že jste šik a je opravdu se na co dívat.

 

Dobrý a kvalitní make-up je základ a každé pleti vyhovuje něco jiného. Proto je dobré občas vyzkoušet nějaké vzorky nových produktů. Vyžádejte si je v parfumeriích nebo zapátrejte v dámských časopisech. Ověříte si, jak pleť make-up snáší, jak jí vyhovuje a podle toho si vyberete ten správný. Make-upy by se měly čas od času měnit, neboť i vaše pleť v průběhu roku má jiné nároky. Správně zvolený make-up vylepší barvu pleti, její strukturu a přitom ji vyživí a ochrání před vnějšími vlivy. Některé druhy, díky obsaženým malým částečkám odrážející světlo, zmírňují viditelnost vrásek a různých nedokonalostí tváře. Některé make-upy mohou obsahovat výživné látky jako kyselinu salicylovou (proti akné), dále olejové inhibitory, antioxidanty, vitamín C a E, které zachovávají v pleti elasticitu a hydratující složky a ochranu před UV.

 

Jak vybrat správný odstín

 

Nikdy nezkoušejte make-up na hřbetě ruky (barva pokožky na ruce a obličeji je rozlišná). Zvolte tři odstíny, jež se nejvíce podobají barvě vaší pleti, naneste je na spodní část tváře nad čelistí. Nechte make-up chvíli působit, aby mohl reagovat s vaší pokožkou. Skvrnka, která zmizí je ten správný odstín pro vás. O zvolené barvě make-upu se vždy přesvědčujte na denním světle.

 

Jak make-up nanášet

 

1.  Make-up nanášejte vždy na čistou a hydratovanou pleť, nejlépe při denním světle.  Pro pokrytí celého obličeje můžete začít s několika skvrnkami na čele, na nose, na tvářích a bradě. Můžete jej nanášet prsty, ale houbička je hygieničtější. S množstvím zacházejte opatrně, raději začněte s menší vrstvou, přidat můžete vždy.

2.  Pro dokonalé rozetření použijte navlhčenou houbičku nebo konečky prstů. Krycí efekt budujte v několika vrstvách. Ale denní make-up by měl být spíše lehčí a přirozený. Pokud máte pihy a narůžovělé tváře, mělo by zůstat vidět. Make-up roztírejte vždy směrem dolů, jinak zvýrazníte póry a chloupky. Přebytek vždy rozetřete pod čelist a za ušní lalůčky, aby byl přechod do tónu kůže na krku přirozený.

3.  Korektor je nejlepší aplikovat až na make-up, vklepejte jej jemně prsty pod oči a do vnitřního koutku oka. Kůži zbytečně netřete a nevytahujte, můžete si tak vytvořit zbytečné vrásky. Korektorem můžete také zamaskovat začervenalou kůži okolo nosních dírek a další malé nedostatky pleti.

4.  Make-up zafixujte transparentním práškovým pudrem. Stačí pleť lehce poprášit nejlépe speciálním štětcem nebo labutěnkou. Pozor na okolí očí. Pokud pudru nanesete příliš mnoho, zvýrazníte tak svoje vrásky.