Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Máte kudrnaté vlasy? Poradíme vám jak je zkrotit!

Nejsou vlasy jako vlasy. Kudrnaté potřebují zcela jinou péči než vlasy rovné, neboť se odlišují svojí strukturou a mají větší sklon k vysoušení. Jste-li majitelkou nezkrotných kudrlin, věnujte jim zvláštní péči, zaslouží si to. Jedině tak vás budou poslouchat a vy pak na ně můžete být právem pyšná.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Přivítejte léto v novém účesu

Vlasy vzpruží bylinky

Padají Vám vlasy? Zjistěte proč.


Horký vzduch  a hřeben škodí

Máte-li přirozené kudrny, pak vaše hříva potřebuje intenzivní péči, která prameny zkrotí, ale i oživí. Tento typ vlasů má často sklon k vysoušení, je pórovitější a choulostivější. Chcete-li být majitelkou krásného účesu, pak o takovou hřívu pečujte speciálními přípravky, které zabrání jejich krepatění. Šampony a kondicionéry obsahují pečující látky, jako regenerační proteiny nebo hydratační a olejové složky, které vlasy obalí jemným filtrem, vyrovnají jejich narušenou strukturu a dodají jim lesk a vitalitu. Kudrnatým vlasům rovněž nesvědčí sušení horkým vzduchem. Po umytí proto z vlasů jemně, ale důkladně vysajte vodu ručníkem a naneste prsty nebo řídkým hřebenem speciální přípravek pro vlnité a kudrnaté vlasy. Vlasy ještě za vlhka upravte do požadovaného tvaru a nechte je volně proschnout. Rozhodně nepoužívejte husté hřebeny nebo kartáče se štětinami, které by tvar loken a pramenů jen zničily. Velmi suché nebo hodně kudrnaté vlasy můžete usměrnit pomocí vlasových sér, pomád a olejů, které jsou pro jiné typy vlasů příliš těžké či mastné, ale přesušeným pramenům dodají jemný lesk, tvar a texturu.

S barvou opatrně

Kudrnatým vlasům sluší syté odstíny barev, přelivy, lesk a zdůrazněná textura vlasů. Při barvení si ale dávejte pozor na přesušené konečky, které barvu více nasají, díky čemuž pak vlasy mohou mít nejednotný odstín. Pozor také na melíry a silné zesvětlování, které vlasové vlákno příliš vysušují.  Pro kudrnaté vlasy je nejvhodnější speciální tužidla s pružnou fixací a silným hydratačním efektem, který perfektně podrží tvar přirozených či vytvořených vln a zároveň je ochrání před účinky tepla a před ztrátou elasticity. Krásné a lesklé vlny vydrží tak o hodně déle. Finální uhlazení sérem nebo stylingovým leskem dodá kudrnatým vlasům potřebný lesk a poddajnost.

Rovné vlasy? Proč ne.
Kudrnaté nebo vlnité vlasy můžete i narovnat, a to dvěma způsoby. První je chemický, tzv. inverzní trvalá, kdy se na vlasy nanese gel nebo emulze, která naruší vnitřní struktury vlasů a během působení těchto látek se vlasy česáním narovnávají. Poté se celý chemický proces ukončí ustalovačem a vlasy důkladně ošetří maskou nebo kondicionérem. Vlasy se pak chovají podobně jako po trvalé, tedy nově dorůstající vlasy jsou opět vlnité až kudrnaté. Druhý způsob představuje mechanické narovnání vlasů působením různých přípravků a tepla. Mírně vlnité vlasy je možné vytvarovat dohladka i pomocí fénu a tužidla, ovšem dokonale hladkého účesu můžeme docílit pouze tzv. vyžehlením vlasů pomocí žehličky. Žehlí se ale zásadně suché vlasy a navíc ošetřené speciálními přípravky s termoprotekcí. Takto vyžehlené vlasy vám vydrží pouze několik dní, než si je znovu umyjete.

Tipy

1.    Používejte oplachovací kúry a masky, které nikdy nenanášet přímo na pokožku. Klidně je nechte déle působit.
2.    Můžete využívat i různé domácí recepty. Ty ale nejsou tak účinné jako masky a kúry.
3.    Používejte přelivy a barvy na fyzikálním základu a hydratační přípravky. Vyhnětet se laku na vlasy.