Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Je drahý krém na vrásky účinnější?

Lidský věk se za poslední století prodloužil o 25 let a stále přibývá žen, které jsou ochotny utratit za krémy proti vráskám horentní částky, jen aby si uchovaly mladistvý vzhled. Domnívají se totiž, že čím dražší přípravek je, tím je lepší. Jenže kvalita krémů proti vráskám nemá s jejich cenou pranic společného.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jak se zbavit váčků pod očima?

Ovoce pro krásu

Zůstaňte mladá!

 

Můžete je pořídit za pár stovek, nebo za několik tisíc korun. Vyšší cena a líbivý obal často vzbuzuje dojem, že jde o kvalitní výrobek. Ale některé srovnávací testy často odhalují, že nejlepším krémem často bývají ty úplně nejlevnější.

Důležitá je hydratace
Základem pro boj proti vráskám je dobře hydratovaná pleť. Kvalitní krém proti vráskám by proto měl být zároveň i dobrým hydratačním krémem. V žádném případě by neměl pokožku vysušovat.
Pokud se po aplikaci krému objeví například svědění pleti, pálení, zarudnutí a jiné, přestaňte ho používat.

Na co si dát pozor
Měli byste se vyhnout výrobkům, které obsahují endokrinní disruptory, což jsou látky, které účinkují jako hormony a narušují fyziologické funkce endogenních hormonů člověka i zvířat. Zasahují do syntézy, sekrece, transportu, vazby, působení i vylučování přirozených, organismu vlastních hormonů. Mohou poškozovat vývoj, neurologické, rozmnožovací a imunitní funkce organismu.

Jedy jsou i v kosmetice
Do skupiny endokrinních disruptorů se řadí celá škála nejrůznějších chemikálií, například některé léky, dioxin, chlorované bifenyly a DDT. Tyto látky se nacházejí v mnoha běžných výrobcích, jako jsou plastové lahve, plechovky na potraviny, potraviny, hračky, čisticí prostředky, pesticidy a právě kosmetika.

Nepodceňujte složení
Před nákupem si pozorně přečtěte co všechno krém obsahuje! Obsah přísad je důležitý zejména pro alergiky, kteří jedině tak zjistí, jestli daný krém mohou, či nemohou používat. Na obalech by měly být uvedeny tyto údaje:

1. jméno nebo zapsaný název a adresa odpovědné osoby,
2. země původu v případě dovážených přípravků,
3. hmotnost nebo objem v době balení,
4. datum, do kterého kosmetický přípravek skladovaný za vhodných podmínek bude nadále plnit svou původní funkci,
5. zvláštní upozornění týkající se použití včetně zvláštních upozornění o kosmetických přípravcích pro profesionální použití,
6. číslo šarže nebo odkaz umožňující identifikaci kosmetického přípravku,
7. seznam všech látek nebo směsí látek použitých v kosmetickém výrobku.


Autor: Monika Kuželová