Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Krásná za hodinu

Čeká vás nenadálá schůzka, večírek nebo večeře a potřebujete vypadat skvěle, ale času nemáte nazbyt? U kadeřníka nebo kosmetičky se už nestíháte zastavit a o relaxační masáži si můžete nechat jenom zdát stejně jako o odpoledním osvěžujícím spánku? Buďte v klidu, paniku zavřete do skříně stejně jako obnošené šaty. Ani jedny totiž nepotřebujete. Budete-li se řídit našimi radami, dáte se do gala během chvilky.


1. Dejte si sprchu. Na mycí houbičku naneste sprchový šampon a peeling (může být i pleťový) o velikosti lískového oříšku. Celé tělo pak připravenou směsí důkladně promasírujte a osprchujte vlažnou vodou. Pokožka zbavená odumřelých buněk bude rázem hladší a jemnější. Máte-li čas na koupel, pak si dopřejte lázeň ze šťávy pomerančů, která má vypínací a osvěžující účinky. Postačí vám 4 – 6 kusů ovoce na celou vanu. Potřebujete 10 min.

 

2. Umyjte si vlasy. Dobrý pocit z účesu je na prvním místě. Kondicionér aplikujte nejen na vlasy, ale i celé tělo a pak jej opláchněte. Budou tak ošetřeny nejen vlasy, ale i pokožka a vy ušetříte čas nanášením tělového mléka. Potřebujete 10 min.

 

3. Aplikujte si masku. Vypadá-li vaše pleť unaveně a je zašedlá, pak ji oživte maskou z medu a avokáda. Tato maska pleť vyživí a zregeneruje. Navíc je vhodná pro všechny typy pleti. Ze zralého avokáda vydlabejte dužinu a rozmačkejte ji v misce. Přidejte lžičku medu, bílého jogurtu a citrónové šťávy. Vše dobře promíchejte a naneste na pleť. Nechte působit 10 min. Včetně přípravy masky potřebujete 15 min.

 

4. Upravte si nehty. Odlakujte všechen lak a nehty vyčistěte i ze spodu citrónovou šťávou. Ta nehty krásně vybělí. Poté vmasírujte do nehtového lůžka ten nejhustší krém, který doma najdete. Můžete použít i balzám na rty. Nehty získají přirozený a lesklý vzhled. Pokud dáváte přednost laku, krém před jeho nanesením nepoužívejte. Nehty připravené na lakování musí být zbavené mastnoty, aby barva či jiný ochranný lak držely. Potřebujete 10 min.

 

5. Naličte se. Nejprve aplikujte rozjasňující podkladovou bázi, která minimalizuje nedostatky pleti. Teprve pak pleť sjednodťe make-upem, na který jste běžně zvyklá. V letních měsících jsou vhodnější spíše lehčí, fluidní přípravky tzv. Second skin. Pokud chcete působit svěžím letním dojmem, pak zkuste stíny ve zlato-bronzovém odstínu, ale oční linky vynechte. Místo toho si důkladně naličte řasy, nejlépe hnědou řasenkou. Upravte si obočí a do jeho oblouku zlehka naneste trochu bezbarvého lesku na rty. Barvu rtěnky zvolte v růžovočerveném odstínu, kterou přetřete leskem. Tváře nakonec zvýrazněte krémovou tvářenkou v jemně růžovém tónu. Potřebujete 15 min.