Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Krása v detailech

Pokud chcete rychle získat okouzlující vzhled, musíte se soustředit na detaily. Pomocí správných grifů a jednoduchých triků budou vaše vlasy i pleť vypadat perfektně během chvilky.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Koupelí ke kráse

Vypadáte starší, než jste?

Jak se zbavit váčků pod očima?

 

Čas různých večírků a plesů je tady a málokdo má dostatek času se na slavností večer připravit tak, jak by chtěl. Vše se většinou odehrává ve shonu, který leckdy může vše pokazit. Nenechte se otrávit a vše si předem připravte. Až přijdete z práce, šaty na slavnostní událost by na vás už měly čekat pěkně v ložnici rozprostřené na letišti. Nenechávejte jejich výběr na poslední chvíli. Převlékání se s hotovým make-upem a dolaďování detailů na poslední chvíli jen zvyšuje nervozitu. Můžete si pár dnů předem přizvat i dobrou kamarádku která vám s výběrem róby poradí. Pak už je třeba se jen dát do kupy a vypadat, jak jinak, prostě skvěle.

Pravidlo č. 1
Velkolepý večerní make-up a účes potřebují svůj čas, který vy ale nemáte. Proto se soustřeďte na detaily a vyzdvihněte je. Pokud vám sluší pramínky ve vlasech, upozorněte na ně. Ideálním pomocníkem je vlasová žehlička, která vám pomůže vytvořit celou řadu účesů, dokonce i lokny. Zkuste například retro drdol nebo culík. Proměnit jakýkoli krátký účes na společenský je mnohem jednodušší. Můžete použít gel a vlasy si nahladko sčesat dozadu, nebo si do čela nechat spadnout dlouhou plnou ofinu. Nezapomeňte, že na večer se velmi dobře hodí také rozcuchaný chlapecký sestřih, který bude svůdně kontrastovat s večerními šaty. Také velké a krásné náušnice vypadají mnohem působivěji na ženách s elegantně krátkými vlasy. Možností je opravdu mnoho. Rozhodně platí, že čím výraznější je vzhled, tím je také oslnivější.

Pravidlo č. 2
S perfektní základní vrstvou make-upu máte už půl práce hotovo. Nejrychleji se vám líčení podaří pomocí kvalitního štětce. Pokud máte tzv. porcelánovou pleť, pomůže vám ji zvýraznit pudr a růž v metalických odstínech. Zkuste je nanést na rty, lícní kosti nebo do vnitřního víčka oka. Chcete-li získat lehce opálený vzhled, pak pleť zlehka poprašte pudrem se zlatavými částečkami. Pleť se zmatní, ale získá i elegantní třpyt.

Pravidlo č. 3
Barvy vám pomohou k oslňujícímu vzhledu, aniž by musely být nanášeny v silných vrstvách. Čemu ale dát přednost? Rtům nebo očím, to je klíčová otázka. Rozhodně nemůžete mít výrazně nalíčené obojí. Pokud se rozhodnete pro „okno do duše“ máte mnoho možností. Oční stíny zvolte raději světlejší, jasnější, třeba světle modré, stříbrné nebo pudrově růžové. Naneste si make-up a pak na celé horní víčko rozetřete třpytivý a lesklý stín. Pokud se nebojíte, můžete přidat i stříbrné třpytky. Pokud jste typ spíše na teplé barvy, použijte třeba zlatobéžové stíny a nakreslete zlatou linku. Efektně vypadá i zlatá s tyrkysovou. Toužíte-li po mandlovém tvaru očí,  použijte černé nebo hnědé tekuté linky. Důležitá je přesnost nanesení a chce to trochu cvik. Pokud si nejste jistá pevnou rukou, použijte gelové oční linky v tužce. Rty už rtěnkou malovat nemusíte. Svěží barvu jim dodáte lehce tónovaným leskem na rty. Vždy ale platí, že kvalitní řasenka je základ.

Pravidlo č. 4
Nezapomeňte na maličkosti. Skutečně oslňující vzhled nevzniká tím, že budete perfektní, ale naopak díky maličkostem. K těm patří i nehty. Nemáte-li čas navštívit manikúru u profesionálů, pomozte si sama. Nehty očistěte a zapilujte. Pokud mají zažloutlou barvu, rozpulte citron a nehty zatněte do dužiny. Nechte 5-10 minut, poté ruce umyjte teplou vodou. Máte-li výraznou róbu a nemáte odpovídající odstín laku na nehty, nic nezkazíte čirým posilujícím lakem. Rychle schne a nemusíte se obávat případných nedostatků. Ruce pak namažte kvalitním krémem.

Pravidlo č. 5
Jestliže se cítíte pod opravdovým pod časovým tlakem a unavená, pak potřebujete jedno, a to oddech. Jinak si večer neužijete a únavu budete mít vepsanou v obličeji.  Svěřte proto raději do rukou profesionálů. Účes bude dokonalý a doba strávená v kadeřnickém salonu bude pro vás příjemnou relaxací. A vězte, že odpočatý vzhled,  úsměv a jiskra v oku působí v každé tváři svěže a mladistvě.


Autor: Monika Kuželová