Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Kouzelné nehty

Upravené ruce a nehty neodmyslitelně patří ke každé ženě. Nechme teď stranou samotnou péči o ruce, na tu se zaměříme jindy. Nyní obrátíme pozornost k nehtům, protože právě nehty jsou tou částí rukou, která podléhá módnímu diktátu. Ten se týká většinou tří věcí – délku a tvar nehtů a barvě laků.

 

Co se týče laků na nehty v této sezoně - doporučují se výrazné a zářivé barvy. In jsou také ozdobné kamínky a malé zlaté aplikace. Jestliže se vám nehty lámou (nebo ještě hůř si je koušete), tak zvolte alternativu, kterou znamenají nehty gelové. Na krátkých a olámaných nehtech totiž módní barvy laků vypadají při nejmenším nehezky. 

 

Máte-li dost odvahy, nebojte se vybrat z kolekce tmavých barev a nehty pak dozdobit kontratními ornamenty, kamínky nebo speciálními samolepkami. Ovšem pozor – chystáte-li se na party, pak byste s takto zdobenými nehty šlápla vedle. K těmto příležitostem se doporučuje zvolit francouzskou manikúru – zejména proto, aby nehty neodpoutávaly pozornost od šatů a vás samotné, ale aby byly jen elegantním doplňkem vaší osobnosti. Chtete-li mít jistotu, že držíte krok s módou, pak jeden nehet – zpravidla malíček – ozdobte jemnými štrasovými kamínky nebo zlatými či stříbrnými ornamenty. To bohatě stačí.

 

Tvar nehtu by měl – jak říká zlaté pravidlo módy - korespondovat s tvarem vašich bot. To znamená, že nosíte-li boty špičaté, měly by být nehty zpilované do špiček, kulaté špičky obuvi znamenají zaoblené nehty a tak dále.

 

V délce se doporučuje zlatý střed. Ne příliš krátké nehty, protože ty nepůsobí příliš žensky a módní zdobení na nich vypadá poněkud bizarně. Ideální je taková délka, která vám umožné pohodlně zvládat všechny úkony, které během dne provádíte. Nehty vás nesmí obtěžovat ani vám překážet. S délkou nehtů to však rozhodně nepřehánějte - velmi dlouhé nehty jsou totiž vulgární.

 

Extra info
Francouzská manikúra je jemné lakování sestávající se ze základního podkladového laku (jemně bílý, narůžovělý, béžový), bílího proužku na okraji nehtu a z konečného fixačního průhledného laku. Pokud jste schopna si tento typ lakování vyrobit sama, pak doporučujeme zakoupit speciální set laků právě pro tento účel. Nabízejí ho všechny renomované kosmetické značky.