Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Jak si kdo ustele, tak se i probudí

Spánek je jedním z nejlepších receptů pro váš pěkný vzhled. Poradíme vám, jak si dobře ustlat a jak využít přirozeně zkrášlující účinky noci ve svůj prospěch.

 

Pravidelný spánek slouží k relaxaci organismu a jeho ideální délka je asi 7 – 9 hodin.První třihodiny po usnutí prožíváme nejhlubší spánek noci. Tělo produkuje nejvíce růstového hormonu, který je důležitý například pro produkci kolagenu. Další třihodiny se zvyšuje hladina hormonu melatoninu, který v případě kůže působí jako účinný antioxidant napravující negativní vlivy vnějšího prostředí. Poslední třihodiny, kdy teplota kůže dosahuje nejnižší hodnoty a svaly jsou uvolněné, dochází kromě jiného k hloubkové regeneraci pokožky. Dostatečně dlouhý spánek je proto stejně důležitý, jako jít do postele před jedenáctou hodinou. V době mezi desátou večer a druhou hodinou ranní je buněčný metabolismus nejaktivnější a během spánku tak probíhá regenerace nejlépe. Pokud ale noc probdíte pak, jak všichni dobře víte, kůže vypadá mdle a nezdravě.

 

Noční krémy dokáží víc než si myslíte

 

Aby přirozené regenerační procesy měly ještě větší efekt, doporučuje se používat pleťové krémy určené pro noční péči. Speciální složení přípravků podporuje veškeré procesy, kterými kůže během spánku prochází, včetně dělení buněk, které jsou v noci mnohonásobně rychlejší než během dne. V pokožce během spánku zároveň probíhají hormonální změny, což způsobuje její lepší prokrvení a vyšší teplotu. Díky tomu se účinné láky obsažené v přípravcích do kůže lépe vstřebávají.

 

Oči bez otoků

 

Příčinou vzniku otoků a kruhů pod očima může být také poloha během spánku. Když celou noc ležíte, tekutiny se dostávají pod oči. Zabránit tomu lze podepřením hlavy vyšším polštářem. Prevencí je také omezení konzumace příliš slaných nebo ostrých jídel a vína. Sodík a  alkohol totiž zadržují vodu v těle a způsobují otoky. Před spaním proto oční okolí ošetřete výživným přípravkem proti vráskám. Po ránu je vhodný krém obsahující kofein, který odvodňuje a současně podporuje správnou cirkulaci pro zesvětlení tmavých kruhů pod očima.

 

Pěkná chodidla

 

Pokud chcete, aby se během noci regenerovala i vaše chodidla, nejdříve je vydrhněte ve sprše pemzou a poté použijte hutnější krém s obsahem kyseliny mléčné, což nohy zbaví zbytků odumřelé tkáně a zároveň je důkladně hydratuje. Pokud máte chodidla hodně vysušená použijte vrstvu krému s bambuckým máslem nebo kosmetickou vazelínu, která je  dostání v lékárnách. Pak si na noc oblečte ponožky, které vlivem tepla hydratační účinky znásobí.

 

Hebké tělo

 

Dopřejte si večer po sprše krátkou masáž. Tělovým olejem nebo mlékem promasírujte všechny svaly dokud se přípravek úplně nevstřebá. Tato auto masáž vám pomůže lépe usnout a navodit příjemné sny. Navíc po ulehnutí do peřin teplo zlepšuje schopnost kůže vstřebat a lépe využít prospěšné látky z použitého přípravku.