Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Jak v létě dodržovat správnou hygienu chodidel

Milujete nákup nových bot? Obzvlášť v létě je nabídka všemožných sandálků, žabek i páskových bot opravdu veliká. Do nových krásných bot byste ale také měli mít krásně upravené, zdravé nohy. Především v teplém období je důležité dodržovat základní pravidla hygieny nohou, protože kromě pocení nás ohrožuje také nepříjemná mykóza. Přinášíme vám praktické tipy pro krásné a zdravé nohy.

 

Stop zápachu!

Na nohou máme až 250 tisíc potních žláz a obzvlášť v létě bychom se proti nepříjemnému pocení nohou měli pečlivě chránit. Ve svém kosmetickém arsenálu byste měli mít kvalitní sprej, nejlépe s obsahem stříbra. Proti pocení nohou pomáhají též přípravky, které obsahují adstringentní látky, které zabraňují nadměrnému vylučování potu. Nohy si myjte ve vlažné vodě několikrát denně. Pokud jste v práci. Vezměte si sebou například žínku, kterou namočíte do mýdlové vody. I v těch největších vedrech nikdy nechoďte naboso po koberci. Z něho si můžete odnést bakterie, které přispívají k pocení nohou. Především v létě se vyhýbejte obuvi z umělých materiálů. Pokud již v létě musíte mít uzavřené boty, volte celokožené. Kůže lépe absorbuje pot. A nikdy nezapomínejte na ponožky. Vybírejte vždy stoprocentně bavlněné. Na dezinfekci bot můžete použít kromě speciálních sprejů také například roztok ze Septonexu.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Nepodceňujte zdraví svých nohou

Když nohy bolí ...

Jak mít do léta úžasné nohy

 

Babská rada: Okurkový zábal
Skvělou úlevu a osvěžení vaším nohám po celém dni přináší okurkový zábal. Najemno nastrouhejte salátovou okurku. Vezměte si starší ponožky, dejte do nich okurkovou směs. Ponožky si oblečte na několik hodin. Nohy se skvěle osvěží a zlikvidují se bakterie. Dobrou dezinfekcí na nohy je také koupel v octové vodě. 

Nedejte plísni šanci


Letní období díky svému vlhku a horku přeje častějšímu výskytu nepříjemných mykóz, které utočí na naše nehty. Plísňová onemocnění často souvisí se špatnou hygienou nohou. Samozřejmostí by měla být dokonalá očista chodidel. Při sušení chodidel nezapomínejte pořádně utřít meziprstovou část. Kde se často drží bakterie. Ručníky pak především v létě nezapomínejte prát minimálně na 70 stupňů, abyste zlikvidovali veškeré plísňové zárodky. Kromě elementárních hygienických základů byste ve své domácí lékarničce měli vždy mít přípravek sloužící k ošetření mykózy.

Náš tip:
vyzkoušejte Excilor, který slouží k léčbě plísňových onemocnění. Je vhodný i pro dlouhodobé ošetření, protože léčba mykotických problémů by měla trvat alespoň tři týdny. 

Boty si také stříkejte minimálně 3krát týdně dezinfekčním sprejem. Místo klasického mýdla používejte mycí prostředky s antimykotickými přísadami. Dobrou prevencí jsou také přípravky s konopnými výtažky. Samozřejmostí by také měla být pravidelná pedikúra, protože na neupravených a hrubých chodidlech se drží plísňové zárodky mnohem lépe než na pečlivě upravených a čistých nohou.

 

Reklamní sdělení