Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Pleť v létě touží po vláze

V letním období pleť potřebuje zavlažovat stejně pravidelně jako květiny na zahradě. Pokud hydrataci zanedbáte, nepěkně se vám odmění v podobě různých neduhů, jako jsou vrásky, ztráta pružnosti a jasu. Kůže zkrátka začne uvadat.

 

Při vysokých teplotách nebo intenzivním slunečním záření se totiž voda, obsažená v pokožce, stáhne hloubeji pod povrch kůže a pleť najednou působí mnohem starším dojmem. K zašedlému a unavenému vzhledu se přidají vrásky. Na dehydrataci nejhůře reaguje suchá pleť, protože její struktura, trpící nedostatkem přirozeného kožního mazu, bývá vůči vlivům vnějšího prostředí přecitlivělá. Většinou se nepříjemně napne, začne svědit až pálit a místy se i loupe. Mohou se objevit i načervenalé skvrnky. Podobnými nešvary ovšem může trpět i normální a smíšená pokožka, pokud je během léta vystavena nadměrné zátěži a není dostatečně chráněná před UVA a UVB zářením.

 

Jak pleť hydratovat

 

Pokud pocítíte první známky dehydratace aplikujte na obličej zavodňovací kúru, která skrytou vodu opět přivede do podkoží a pleti navrátí její ztracenou vitalitu. Můžete zkusit hydratační a zklidňující masku Sensibio od Biothermu, která okamžitě zmírňuje pocity pálení, pnutí a navrací pleti jas a svěží vzhled. Obsažené zvlhčující složky obnovují kožní bariéru a tím zabraňují průniku dráždivých látek. Aplikujte ji 2x týdně na obličej a krk v silnější vrstvě. Během dne pravidelně používejte hloubkově hydratační krémy, například z kosmetické řady DydraCell. Na problematickou pokožku jsou v tomto období ideální krémy, které pleť zásobují vodou a zároveň působí proti akné. Vhodný je třeba Normaderm od Vichy. Existují i přípravky, které pokožce poskytnou nejen hydrataci, ale i ochranu před antioxidanty. Ty nabízí například Clinique.

 

Pravidelná péče

 

Každé ráno očistěte pleť vodou pro citlivou pokožku, poté naneste hydratační krém. Hydratační kosmetika většinou neobsahuje UVA a UVB filtry, proto po 10 minutách na obličej, krk a dekolt aplikujte opalovací krém s ochranným faktorem 10 – 30, podle typu pleti. Použít můžete i denní výživné krémy, které ochranný faktor proti slunečnímu záření mají už ve svém složení. Večer je pro pleť důležité důkladné odlíčení a vyčištění. Máte-li mastnou pokožku použijte pleťovou vodu na aknózní pleť. Až poté naneste noční regenerační krém. Pleť během spánku lépe vstřebá všechny důležité látky a odpočine si. Nezapomínejte ani na pravidelný peeling. Provádějte ho 2x, abyste kůži bavili odumřelých buněk, které ucpávají póry.

 

Líčení

 

V létě dávejte přednost lehčím fluidním make-upům nebo hydratačním tónovacím krémům obsahující ochranný faktor (jejich výši najdete na obalu). Pleť pěkně barevně sjednotí a přitom ji ponechají přirozený vzhled. Pokud je opravdu teplo, používejte voděodolné řasenky a tužky na oči, ačkoliv neplánujete koupaní. V horku se potí i obličej a běžné líčení se může, vlivem potu, rozmazat. Místo klasické tvářenky zkuste tónovací perly, které líčení dodají svěží opálený vzhled.