Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Dejte pleti napít

Víte, že pokožka je z 80 % tvořena vodou? Pokud kůže trpí nedostakem vody a minerálů zhoršuje se její fungování a oslabuje se tak i její přirozená obranyschopnost. Navíc vnější prostředí, únava a stres narušují její přirozenou kožní bariéru. Pokud pleť před účinky vnějšího prostředí nechráníte, snadno ztrácí vodu, je napnutá a křehká. Proto je nutné o ni správně pečovat. Víte jak?

 

Jaký typ pleti bývá dehydratovaný

 

Dehydratace je problém dočasný, který může v určitou dobu postihnout každý typ pleti. Taková pleť trpí nadměrnou ztrátou vody, což může vyvolat změna prostředí, klimatizovaný vzduch nebo stres. Dokonce i mytí v chlorované vodě může způsobovat vysoušení pleti. Rovněž venkovní aktivity a sporty, jako např. plavání, mohou způsobit velký nedostatek hydratace. Vliv na hydrataci má i stárnutí. Postupem času kůže přestává produkovat dostatečné množství přirozeného tuku a následně ztrácí schopnost si vodu udržet. Výsledkem jsou vrásky, ztráta elasticity, suchost a drsný povrch. Dehydtatace může tak způsobit i předčasné stárnutí pleti. Rovněž nadměrné slunění je známým faktorem, který způsobuje rozsáhlé poškození pleti a její dehydrataci.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Co s pigmentovými skvrnami.

Voda - čirý zázrak.

Co dokáže chemický peeling.

 

Aktivní látky

 

Abyste dostali svou pleť znovu do kondice je důležité používat vhodné přípravky, které obsahují aktivní látky s vysokou hydratační schopností. Při výběru také dbejte na to, zda-li obsahují mineráli, neboť jsou pro pokožku velmi potřebné. Máte-li až příliš jemnou pleť, zaměřte se na krémy pro citlivou kůži. Mezi ně patří například řada Aqualia Thermal od Vichy, která pleť okamžitě hydratuje a přitom vytváří na povrchu kůže ochranný film. Zároveň pokožku chrání proti nepříznivým vnějším vlivům a zabraňuje ztrátě vody z buněk. Máte-li velmi dehydratovanou pleť, zkuste z této řady krém Riche obsahující formuli s vysokou koncentrací termální vody z Vichy a máslo karité. Pleť dokáže posílit, zklidnit a hydratovat až na 24 hodin.

 

Co dokáží minerály obsažené v přípravcích:

–    železo dodává buňkám kyslík

–    hořčík stimuluje regeneraci buněk

–    mangan je účinným antioxidantem

–    křemík regeneruje buněčnou tkáň

–    vápník tkáň chrání

 

Co by měl splňovat dobrý hydratační prostředek:

 

1. Měl by hydratovat kůži.

2. Měl by přitahovat vlhkost z okolního prostředí do kůže.

3. Měl by vytvořit bariéru mezi kůží a okolím, aby se zpomalilo vypařování vody z kůže.

4. Měl by umožnit kůži „dýchat“.

5. Měl by pomáhat vytvořit perfektní rovnováhu tuku a vody, aby pleť zůstala vláčná a hladká.

 

Doplňující hydratace vhodným kosmetickým přípravkem je často jediným způsobem, jak ochránit pleť před vysoušením, proto tuto péči nepodceňujte a vyberte si krém, který bude pro vaši pleť nejvhodnější.

 

 

 

Foto: L' oréal