Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Jak si správně vybrat plavky

Léto je tady a před mnohými z nás navstává otázka, jak si správně vybrat plavky. Ačkoliv jsou plavky více méně titěrným kouskem oděvu, může hrát v našem konečném vzhledu zásadní roli. Ať už jste se celé jaro trápily v posilovně nebo ne, správný střih plavek dokáže vykouzlit krásnější postavu. Při výběru plavek je zásadní uvědomit si, jaký mám typ postavy, jaké jsou mé přednosti a co bych raději skryla. Všeobecně se rozlišuje několik základních typů ženských postav, a to chlapecká nebo-li sportovní, typ jablko, typ přesýpacích hodin a nejběžnější typ hruška.


ČTĚTE TAKÉ:

Jak se správně stravovat u vody

Štíhlá díky plavání. Jde to!

Sezóna plavek začíná

 

Plavky pro chlapeckou nebo sportovní postavu.
Už z označení je jasné, že se jedná o postavu s úzkými boky a malým poprsím. Ženám s touto postavou budou slušet plavky s menší nohavičkou, ale mohou volit téměř ze všech tvarů spodních dílů. Svou pozornost by však měly zaměřit na vrchní díl. „Pro optické zvětšení objemu poprsí sáhněte po plavkách s třásněmi, volánky a velkými vzory. Výhodou chlapecké postavy je, že můžete zvolit jak podprsenku se šňůrkami, tak i bez ní. Asymetrické plavky v celku jsou také vhodné,“ říká Monika Janotová, módní odbornice Gate.

Typ jablko

Tento typ postavy se často pyšní štíhlými nohami a větším poprsím. Má však tendenci přibírat v oblasti břicha. Máte-li větší bříško, sáhněte po stahovacích plavkách v celku, které budou mít kostice v podprsence, nebo jen zvolte spodní díl s vyšším lemem. U většího poprsí vždy dbejte o jeho správnou podporu, kostice a silnější ramínka jsou základ. Vyhněte se módnímu zavazování za krk, ušetříte si tak bolesti šíje.

Přesýpací hodiny

Adorovaný tvar postavy, kterou se pyšnila Marilyn Monroe, a který je považovaný za ideál krásy, má málokterá z nás. Štíhlý pas a výrazné boky jsou hlavními přednostmi tohoto typu. Budou vám slušet jak retro plavky s větším spodním dílem, tak i plavky se šňůrkovým zavazováním na bocích. Sexy na vás budou také vypadat úzké černé jednodílné plavky.

Typ hruška

Nejběžnější typ postavy dnešních žen se vyznačuje štíhlým bříškem, ale širšími boky a stehny, kde také nejčastěji přibírá. Spodní díl volte s vyšším lemem a větším vykrojením, opticky vám prodlouží nohy. Vrchní díl plavek by měl mít vždy zavazování za krk, rozšíříte si tak ramena a zharmonizujete celý vzhled. Této postavě příliš nelichotí plavky v celku.

„K plavkám dnes neodmyslitelně patří doplňky, jako jsou parea, šátky, které si můžete uvazovat na několik způsobů, ponča z lehkých materiálů a propínací košile,“ dodává Monika Janotová z Gate.

 

Komerční sdělení