Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Džíny, co prospějí organismu a zalichotí postavě

Džíny jsou evergreenem každého šatníku. K mání už nejsou pouze džíny na běžné nošení, ale výrobci uvedli na trh i modely, které zeštíhlují, tvarují, hydratují pokožku, nebo dokonce zlepšují krevní oběh a podporují hubnutí.

Módním trendům nepodléhají už jen střihy, ale i různé vymoženosti, které posouvají běžné džíny o stupínek výš. Nejsou už jen pouhým oblečením, ale mají i různé, tělu prospěšné, vlastnosti. Firmy se jen předhánějí, která z nich uvede na trh zajímavější střih, lepší materiál, nové barvy a nápady.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jak vybrat správnou podprsenku

Jsou podpatky škodlivé

Jak poznat módní padělek?

 

Pečují o pokožku a zlepšují metabolismus
Španělský výrobce Tavex například vytvořil džíny, které zlepšují krevní oběh. Do denimu přidal biokeramické vlákno, které působí na infračervené záření lidského těla, stimuluje oběhový systém a podporuje metabolismus. Lepší krevní oběh a vyšší komfort nošení slibují i džíny s bambusovým uhlím. Vlákno z bambusového uhlí je bez zápachu, neudržuje pot, ani bakterie a je výborně prodyšné. Džíny vybavené látkou z aloe vera zase dokáží kůži nohou dokonale hydratovat. Jeden pákistánský výrobce dokonce uvedl na trh antibakteriální džíny, které se mohou nosit až osm měsíců, aniž by bylo nutné je vyprat. Džíny prý zůstávají dlouho čisté a prý vůbec nepáchnou díky obsaženým částicím stříbra.

Zbaví vás celulitidy a prodlouží postavu

Existují také džíny s kofeinem, které masírují nohy a působí proti celulitidě, další pomáhají ženám zeštíhlit nohy, vytvarovat a zpevnit hýždě. S podobnou novinkou přišla i značka Levi’s. Její džíny pod označením Revel disponují unikátní tvarovací technologií Liquid shaping. Zpevňují nejen postavu, ale také ji opticky prodlužují. To vše díky dokonalým střihům a patentované technologii úpravy materiálu. Speciálně vyvinutý denim s four-way strečem dokonale kopíruje křivky a prodlužuje paměť materiálu, takže džíny déle drží tvar. Kromě toho důmyslně navržený střih, jako je prodloužené štepování, umístění kapes a další detaily, lichotí postavě.

Na jak dlouho
Značky většinou garantují, že všechny tyto výjimečné vlastnosti si džíny udrží po dobu 20 až 30 vyprání. Stahující a tvarující efekt bývá při správné údržbě kalhot trvalý.


Autor: Monika Kuželová