Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Dokonalá s make-upem

Vyrážíte na oslavu a chcete ve společnosti zanechat dobrý dojem? Abyste mohla okouzlit potřebujete nejen dokonale padnoucí šaty, ale i perfektní make-up. Zakrýt malé nedostatky a zdůraznit svoje přednosti je umění, které se dá naučit. Stačí, když budete vědět, jak na to.

 

Jak ošálit pleť

 

Snad každá žena touží po krásné a dokonalé pleti, kterou většinou vídá na stránkách módních časopisů. Ve skutečnosti však za touto krásou nestojí příroda, ale práce vizážistů a dokonce i grafiků, kteří dokáží leccos na modelce vylepšit. Vzhled pleti je přitom závislý na životním stylu ženy, její životosprávě, hygieně, spánku, hydrataci organismu, stresu, ale i genetické výbavě. Téměř dokonalou pleť pak ve skutečnosti má málokterá z nás. Většinu žen totiž trápí nejrůznější nedokonalosti - od akné, přes kruhy pod očima až po rozšířené žilky apod. Správně zvoleným make-upem ale můžet vykouzlit zdravě vypadající vyhlazenou pleť.

 

Správná volba

 

V první řadě si uvědomte, jakou máte pleť. Každý make-up totiž svým složením vyhovuje jinému typu kůže. Make-up pro mastnou pleť bude jiný než na suchou apod. Obvykle na normální pleť stačí lehká báze, sušší vyžaduje maximální hydrataci a mastná naopak zmatňující efekt. V každém případě je zapotřebí si make-up vždy vyzkoušet a vybrat si ten nejlépe vyhovující. Při volbě odstínu je dobré provést jednoduchý test na čelisti (nikdy ne na hřbetu ruky, neboť ruce jsou obyvkle tmavší než tvář). Naneste na ni 2 - 3 odstíny a pokud to půjde, vyjděte na denní světlo. Odstín, který při pohledu do zrcátka splývá s přirozenou barvou pleti, je ten správný. Poznáte jej i tak, že po nanesení lze rozetřít na krku do ztracena.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Oblékněte se do vůně.

Ponožky pro smích.

Brýle jako šperk.

 

Druhy make-upu


Tekutý nebo-li fluidní make-up -  je vhodný pro přirozené a každodenní líčení. Nerovnosti dokáže zakrýt málo až středně, záleží na jeho složení. Na suchou pleť vybírejte hydratující make-up, pro mastnou pleť spíš zmatňující fluid. Řada těchto make-upů obsahuje také UV filtry a ochranu proti nečistotám z ovzduší. Tyto druhy ale nejsou moc vhodné pro ženy s rozšířenými póry.

 

Pudrový kompaktní make-up - je ideální pro pleť s většími nerovnostmi, jelikož má skutečně výborné krycí schopnosti. Vhodný je i pro večerní líčení. Za sucha plní funkci pudru, a pokud houbičku navlhčíte a pudr rozetřete, na pokožce se promění v make-up.

 

Minerální make-up -  je určený především pro citlivou a problematickou pleť, jelikož obsahuje přírodní minerály, které pleť výborně ochrání. Výhoda tohoto make-upu je i v tom, že nezvýrazňují vrásky a dokáže podtrhnout přirozené rysy obličeje. Obvykle se nanáší štětcem jako pudr.

 

Pěnový make-up - výborně roztíratelný make-up, který dobře přilne k pokožce a dokáže hydratovat suché partie a zároveň zmatňovat mastná místa.

 

Make-up v tyčince - je vhodný do kabelky pro dodatečné zakrytí problematických míst během dne. Mívá vysoký podíl pigmentů a zaručuje dokonalé krytí.

Pudr a make-up v jednom - velmi praktická forma make-upu, který nejen výborně kryje, ale i dokáže zmatnit pokožku a nahradit závěrečné přepudrování.

 

Jak jej nanášet

 

Základem dobrého make-upu je dobře hydratovaná pleť. Proto před samotným líčením aplikujte na vyčištěnou pleť hydratační masku a poté hydratační fluid nebo lehký krém či gel. Máte-li příliš mastnou pleť použijte přípravek, který pleť zmatní. Poté je dobré zakrýt pomocí korektoru nejproblematičtější místa, jako jsou červené flíčky, tmavé kruhy pod očima nebo výrazné žilky. S nanášením make-upu začínejte na čele a pak postupujte přes nos, tváře, bradu a krk. Podle vizážistů je nejlepší nanášet make-up přímo prsty rukou, jelikož se přípravek lépe vstřebá a výsledný efekt působí přirozeněji. Je však důležité dbát na to, aby se make-up dokonale rozetřel i na partiích jako jsou čelisti, krk a případně i dekolt. Použijete-li pro nanášení make-upu houbičku, zacházejte s ní opatrně. Má totiž tendence vytvářet na kůži větší vrstvy a konečný dojem pak může působit jako maska. Nakonec výsledné dílo zlehka přepudrujte transparentním pudrem.