Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Desatero, jak si udržet mladistvou pleť

Chcete být majitelkou pěkné, svěží  a mladistvé pleti i přesto, že už vám dávno není dvacet let? Nemusíte ale kvůli tomu hned pomýšlet na radikální zásahy plastických chirurgů. Zkuste nejdříve dodržovat několik zásad, které vaší pleti prospějí a vylepší její vzhled. Hlavně s tím neotálejte a začněte ještě dnes.

 

1. Jezte zdravé a hlavně čerstvé potraviny. Vyvarujte se nadměrnému množství cukrů, soli a chemicky upravených potravin.

 

2. Konzumujte vyvážená jídla 4x denně v malých porcích. Nepřejídejte se.

 

3. Pijte dostatečné množství čisté vody. Díky tomu se vaše tělo snáze zbaví toxinů.

 

4. Čím jste starší, tím jemnější používejte make-up. Nejvíce je doporučován makeup se žlutým a zlatavým odstínem, který pleti propůjčuje zdravý a přirozený vzhled. Pozor ale, každému typu kůže nemusí svědčit. Make-up si vybírejte podle odstínu, textury a krycích schopností. Správný odstín nejlépe posoudíte na denním světle. Měl by být v tónu vaší pleti. Příliš světlý nebo tmavý make-up nevypadá přirozeně a vy v něm budete vypadat, jako byste měla masku. Pokud máte možnost udělejte si test. Naneste dolů na tvář směrem ke krku několik proužků odstínů vytipovaného make-upu, vyčkejte chvíli (přirozený olej v pleti může změnit barvu make-upu). Teprve pak si vyberte odstín, který je vaší pleti nejpřirozenější.

 

5. Chcete-li si zachovat jemnou a vláčnou pokožku, používejte hydratační krémy a krémy s vitamínem E podle typu vaší pokožky.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jak používat samoopalovací krémy.

Vitamín C proti únavě i vráskám.

Trable s PMS.

 

6. Neopalujte si obličej. Používejte kosmetiku se slunečními filtry vyšší než 10 +. Obsahují je nejen pleťové krémy, ale i řada make-upů. Pokud vaše oblíbená kosmetika ochranné filtry nemá, nezapomeňte si ráno po vyčištění pleti nanést nejprve opalovací krém a teprve pak použijte svůj běžný přípravek.

 

7. Nikdy nechoďte spát, aniž byste si před tím důkladně neočistila pleť. Nezapomínejte na peeling, neboť to je první a základní krok, který zabraňuje stárnutí kůže. Pravidelný peeling zvyšuje účinky všech ostatních přípravků péče o pleť, neboť z pokožky odstraňuje odumřelé buňky a veškeré nečistoty. Díky tomu ji také dokonale připraví na aplikaci dalších kosmetických přípravků. Provádějte jej proto 2 – 3 x týdně, u mastné pokožky můžete i denně. Poté na obličej, krk a dekolt naneste noční vyživující krém nebo sérum.

 

8. Důležitý je pohyb. Pravidelně cvičte, nebo choďte alespoň na procházky.

 

9. Snažte se dostatečně vyspat. Odpočinek je pro pleť ten nejlepší lék.

 

10. Patříte-li mezi kuřáky, kouření omezte nebo se snažte úplně přestat.