Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Masáž s vůní čokolády

Čokoládová masáž vás dokáže zbavit stresu, dobije vám energii a dokonale vyhladí pokožku. Víte jak probíhá?


Při této proceduře se používá, jak jinak, čokoláda. Již dříve byl znám její blahodárný vliv na omlazení pokožky a navození pocitu blaha a dobré nálady. Uvolňuje svaly, detoxikuje, omladí a vyhladí pokožku, a navíc zbavuje napětí, stresu a dodává energii.

 

Jaké jsou účinky masáže

 

- kakao zabraňuje pronikání volných radikálů, stimuluje a uvolňuje tělo

- theobromin, který kakao obsahuje, aktivuje látkovou výměnu. Má podobné účinky jako kofein, ale není tak silný.

- čokoláda stimuluje v mozku tvorbu dopaminu a uvolňuje endorfiny a serotonin, čímž navozuje pocity štěstí a dobré nálady a odplavuje stres a napětí

- čokoláda má vliv na činnost srdce

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jak pečovat o vlasy v létě.

Choďte bosí.

Ekologie v módě.

 

Kdy se nedoporučuje

 

Pokud máte příliš citlivou pokožku nebo trpíte na nějaké kožní problémy a vaše pokožka by mohla nepříznivě reagovat na čokoládový zábal.

 

Jak čokoládový rituál probíhá

 

Stejně jako u jiných masáží, existuje i u té čokoládové mnoho variant a způsobů. Nejčastěji se můžete setkat s čokoládovou masáží zad. Ta začíná většinou kávovým peelingem, který zbaví tělo nečistot. Následuje nanesení speciální kosmetické čokolády a několikaminutový zábal. Podstoupit ale můžete i čokoládový rituál celého těla, který se skládá z peelingu kakaovými boby, masáže vonným aromatickým olejem a čokoládového zábalu. Už během peelingu, který tělo zbaví nečistot a toxinů, budete nasávat nezapomenutelnou vůni čokolády. Masáž voňavým olejíčem vám uvolní svaly a závěrečný zábal vám navodí pocit blaha a radosti. Pokud nemáte dostatek času, můžete podstoupit pouze zábal obličeje. Záleží jen na vás, co si vyberete.