Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Naličte se chytře!

Pěkně se nalíčit není jen tak. Jediným špatným tahem nebo nevhodným přípravkem můžete výsledný make-up snadno pokazit. Pokud si ale osvojíte pár našich triků, můžete svůj vzhled výrazně vylepšit a ubrat si pár let nebo zamaskovat orlí nos. Nevěříte? Zkuste to!

 

1. Umělé osvětlení snese nákladnější líčení než denní světlo, ale i tak to s večerním make-upem nikdy nepřehánějte. Držte se hesla „méně znamená více“. Přemíra make-upu přidává roky a zvýrazňuje vrásky.

 

2. Před samotným líčením se rozhodněte, zda-li zvýrazníte oči nebo ústa. Příliš nápadná ústa i oči působí vyzývavě a ženu zestaršují.

 

3. Váčky pod očima zakryjete tak, že korektor budete nanášet do záhybu kolem očí a jemně jej rozetřete prstem.

 

4. Příliš blízko posazené oči oddálíte, pokud do vnitřního koutku oka nanesete světlejší stín nebo rozjasňující korektor.

 

5. Malé oči zvětšíte bílou či béžovou linkou, která zvýrazní bělmo a oči opticky zvětší a otevře.

 

6. Široký nos opticky zúžíte ztmavěním bočních stran nosu.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Užijte si zimní radovánky v kvalitním oblečení.

Zdobit se je umění.

Zápach z úst, jak se ho zbavit.

 

 

7. Skobu nosu zjemníte ztmavením špičky nosu a jemným rozjasněním hřbetu nosu.

 

8. Pokud trpíte na akné vyhněte se silně krycím přípravkům, které na problematickou pleť spíše upozorní. Naopak použijte lehký, jemný make-up.

 

10. Vrásky – vězte, že make-up má pouze krycí funkci a problém vrásek sám o sobě nevyřeší. Proto není bezvýhradně nutné, abyste utrácela za speciální liftingové make-upy. Většinou totiž neudělají s pletí více, než běžné přípravky.

 

11. Mějte na paměti, že příliš vytrhané obočí vypadá lacině, proto s pinzetou zacházejte uvážlivě.

 

12. Toužíte-li mít obočí naopak hustší pečlivě jej dokreslete pomocí ostře ořezané tužky na obočí nebo hnědým neutrálním stínem bez perleti. Opět všeho s mírou.
jste-li příznivkyní rudých rtěnek, pak oči naličte jen decentně. Jedině tak bude váš obličej působit harmonicky a nenásilně.