Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Když sundáte čepici...

Znáte to, venku je zima jako když praští a vy se chráníte před prochladnutím čepicí. Je jedno, jak vypadá, zda-li jde ve stopách posledních módních trendů nebo pamatuje vaši školní lavici. Všechny  modely bez rozdílu napáchají na vaši hlavě stejné škody. Když si totiž čapku sundáte, zůstane vám na hlavě vrabčí hnízdo, ulíznutá patka, splihlé vlasy apod. Co s tím? Poradíme vám pět triků.

 

Jak na to:

 

1.    Než si nasadíte čepici, vystelte ji nejprve speciálním ubrouskem do sušičky, který se používá místo aviváže. Zabrání tak vzniku statické elektřiny. Do kabelky si nezapomeňte vzít cestovní lak, hřeben a sérum pro objem vlasů.

 

2.    Sundejte si čepici a předkloňte se. Důkladně, nejméně půl minuty, si masírujte kořínky vlasů, a to do týla směrem k čelu. Teplo prstů pomůže srovnat čepicí pomačkané prameny.

 

3.    Narovnejte se, uchopte prameny vlasů na temeni a zvedněte je vzhůru. Hřívu držte za konečky, aby se vlasy u kořínků zvedly a odhalily. Poté je přestříkejte lakem.

 

ČTĚTE TAKÉ:

8 tipů, jak si udržet pěknou pleť.

Boty dělaj člověka - víte, jak o ně pečovat?

Stárne každá pleť stejně?

 

4.    Po zaschnutí laku načechrejte vlasy u kořínků. Pomalým pohybem kštici pročesávejte směrem k hlavě (pohyb tam a zpět by mohl vlasy zacuchat), hřívě tak dodáte objemu.

 

5.    Na závěr vetřete do konečků vlasů sérum o velikosti vlašského ořechu, abyste vlasům dodala ztracený objem, předešla zelektrizování vlasů a jejich následnému poletování.

 

Tip: Noste raději čepici, která je vám nepatrně větší. Nepřilepí se vám tolik na hlavu a nezanechá po sobě rudé čáry na čele.