Navštivte nás i na

ČTENÍ O CVIČENÍ, VÝŽIVĚ A ZDRAVÉM ŽIVOTNÍM STYLU

Blondýnkou za chvilku

Toužíte po změně, protože „myší barva“ už vás nebaví? Chcete se proměnit jednoduše v blondýnku, dodat mladistvou jiskru obličeji a přilákat tak pohledy mužů? Není to tak těžké. Blond odstín si můžete vytvořit i doma, pokud se na to cítíte. Existuje totiž řada přípravků, které vám domácí barvení ulehčí.


Blondýnou nemůže být každá

 

Blond barva pro vás bude ideální, pokud máte světlé obočí, pleť, nebo vaše původní barva vlasů je světlá. A především, pokud máte kvalitní vlasy. Blond barva je totiž poměrně agresivní a vlasy postupně ničí a vysušuje. Blond vlasy mají ale i své výhody, kromě toho, že řada mužů může na blondýnkách oči nechat, je můžete vždycky přebarvit na jakoukoli jinou barvu. To využívá stále více žen, které si nechávají dělat barevné proužky (pokud chcete mít třeba růžový proužek ve vlasech, musíte si nejdříve nechat tu část vlasů nabarvit na blond, jinak růžová barva nechytne). Ale než se rozhodnete pro blond odstín, vše pečlivě zvažte. Blond vlasům musíte totiž věnovat více péče, aby vydržely dlouho zdravé, vitální a krásné. Také pamatujte na to, že pokud se v létě budete koupat v bazénu, kde jsou používány chemikálie, blond vlasy mohou na krátkou dobu zezelenat. Proto je nutné je po každém koupání důkladaně umýt.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Mastná pleť - kdo za to může?

Make-up do každého počasí.

Hezčí prsa bez skalpelu.

 

Jakou barvu

 zvolit

 

Vyberte si barvu, která obsahuje méně amoniaku nebo peroxidu. Zkuste třeba barvy od Garnier a nebo Palette Permanent Natural Colors Sunny Blondes, díky které získáte  přirozeně vypadající a sluncem prozářené blond vlasy. Receptura této barvy obsahuje mořský kolagen, který se získává  z ryb žijících v nejhlubších oceánech. Na vlasy má prokazatelně posilující efekt, neboť jim dodává hebkost, sílu a pružnost, což zesvětlené vlasy nejvíc potřebují. 

Barvení

Vždycky si přečtěte příbalový leták a řiďte se předepsanými radami. Ne každá barva má identický postup. Nikdy nedávejte více přípravku, než je psané - mohla byste si vlasy zničit.

 

Péče po barvení

 

Aby vám barva vydržela co nejdéle pěkná je důležité, abyste o ně správně pečovala. Používejte proto šampon a kondicionér pro barvené vlasy, sprej pro odolnost barvy a jednou za týden či dva výživnou masku. Zkuste třeba pečující masku pro lesk od Palette Natural Color, která pečuje o vlasy do hloubky, zabraňuje jejich vysoušení a dodává jim zdravý lesk. Rovněž totiž obsahuje mořský kolagen, takže posiluje vlasy od kořínků až ke konečkům. Je také lepší, když si vlasovou kosmetiku pořídíte od jedné firmy, neboť tak jejich pečující vlastnosti znásobíte. Pokud si vlasy žehlíte, tak si rozhodně kupte ochranu na vlasy pro žehlení a fénování. Budou se tak lépe žehlit a méně si je poničíte.